Teknologian kehitys on mennyt valtiojohtoiseksi!
USA kärsii Neuvostoliitto ongelmasta
Anonyymi-ap
68414
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 68
Vanhimmat
Luulis että piirit halpenee kun jokainen jättimää tunkee valtavia summia piiritehtaiden tukemiseen!
Tuo on selkeästi väärä päätelmä: Mikropiirit monimutkaistuvat, jolloin tarvitaan aina tarkempia laitteita niiden tekemiseen - muuten piirien saanto eli ehjien piirien määrän suhde kaikkiin piireihin alkaa pudota. Uusilla tehtailla pystytään tekemään yleensä enemmän piirejä, jolloin tarvitaan vähemmän tehtaita: Osa valmistuksesta päätyy jonoon odottamaan valmistusvuoroaan. Vanhat tehtaat ajetaan loppuun bulkki-piirejä tuottamalla - tai niin kauan kuin kysyntää riittää, mutta koska tehtaiden määrä itse asiassa vähenee ei hinnat pysty laskemaan merkittävästi.
Peruspiirejä voidaan siis tuottaa kohtuullisen halvalla, koska ne vievät piillä vähän tilaa, saanto on korkea yksinkertaisuuden takia. Monimutkaisia piirejä yleensä ei: Voi olla, että 30% piireistä menee roskiin.
Khersonin alueella pieni Lancet kamikaze -droone osui Ukrainan ohjusvarastoon.
Syntyi valtava räjähdys ja kilometrin laajuinen tuho, Myös lentämään äityneet ohjukset teki pistetuhoja useiden kilometrien päähän. Ukrana epäilee kuoleiden määäräksi nelinumeroista lukua.
Lupauksista huolimatta Microsoftin yrityskulttuuri on edelleen rasvainen ja vanhanaikainen, kritisoivat työntekijät ylintä johtoa.
🔱 KUOLEMA UKRAINALLE 🔱
Poistokiima päällä.
Nyt on paniikin tunnelmaa. Hakkeriryhmä kertoo vieneensä 30 miljoonan käyttäjän Microsoft-tunnukset.
:(
Microsoft, Skydrive, NSA:n Prism
"Microsoftin Skydrive liitettiin osaksi NSA:n Prismiä!
VAKOILUA!
Älkää ihmiset ostelko koneita joissa on näin tehoton prossu.
Jouduin viritteleen tuollaista läpsyä ja kyllä on hidas.
Kahden jutun avaamien tahmaa sen totaalisesti.
Celeron N4500 PM luku on hitusen alla 2000.
Siis ihan onneton. W11 homekin vaatisi vähintään PM 6000 ja mieluummin paljon enemmän. Ja Pro versio lähes tuplasti raskaampi.
Celeron N4500 W11 Home, käyttöönottokin vie parituntia ja tunnin vielä päivityksiin. Niin ei tämä ole enään edes huono vitsi.
Linux on paras, Windows alas! Tämä auttaa koneen toimintaan!
************************************************************************
Vaihdoin Windowsin Chromebookiin, nyt hymyilyttää
###########################################
USA kärsii Neuvostoliitto ongelmasta pahoja.
Eikö hermo kestänyt, koska Windowsia ei kannata myöskään käyttää heikoilla hermoilla - voi tulla hermoromahdus! :(
USA ja vakoilu tunketaan joka asiaan!
Päivittelin W11 ja Bios pahahti halki! Myös TMP siru korruptoitu!
Windows on ihan sysipaska kurttaus
Nyt tullut päivitys päätyy järjestelmän kaatumiseen!
:(
Näin on! 😼
Patologi tutkii windowspotilaa kovaksikeitettyjä sappikiviä padassa.
OudoksuvaKolli Perseilevä 80+ vuotias papparainen. Istuu koneella ja häiriköi jatkuvasti!
HEH HEH !!!
HUOMASIN KYLLÄ ETTÄ Pääsääntöisesti se on aina winkurahihhuli, jolla viiraa! Jostain syystä se mitätön käyttäjäryhmä ei osaa tai halua tyytyä kohtaloonsa...†
Eihän se syy minussa ole kun windowsia ei yksinkertaisesti uskalla päivittää koska se rikkoo toimivuuden, ei ole ensimmäinen kerta !!!
PYLLYMAJASSAAN! ! ! ! !
Köllivaappu perssilmäili konettaan kun windoosa päästi savumerkit kesken homopornon ja kajareista kuului bongorummutusta ja ruudulla ennen pimentymistä vilisi intiankielistä tekstiä.
Ja se kamala haju!
Joo!
Kauanko muilla on kestänyt Win 10:n lataus koneelle..? Omalla läppärillä (vuoden vanha Asus) lataus ollut käynnissä jo vuorokauden, eikä se näytä etenevän. Jotain aikasempia 10:n latauksia on koneelle asennettu jo, "varauksen" jälkeen, mutta nyt takkuaa.. Luonnollisesti tässä on aika monta muutakin miljoonaa samaan aikaan lataamassa samaa, mutta kiinnostaisi tietää miten kauan muilla on tuohon lataukseen mennyt? Ja koittakaa nyt it-alan-ihmiset ja muut kestää, tämä on kuitenkin "Apua aloittelijoille"-keskustelu :)
Vai laitanko sovinnolla Linuxin?
Kovasti on paskahätää näillä papoilla jotka eivät edes osaa käyttää tietokoneita!
Kyllä sen ymmärtää.,,,
Sitä se on markkinatalous!
Keskuhallinto korjaa isolla rahalla kapitalimin virheitä.
KIOVANKÄÄPIÖLLE KUOLEMA!
Chromebook on loistava laite!
Kiovan kääpiöllä on myös jännäkakka!
Winkurahiihhuli se on! Vuosikymmeniä! Pervoilija ja valheidenlevittäjä!!!
Kuolema kiovan kääpiölle!
W11:
-------------------------------
- Neljän ytimen ongelma
- Kuvansumennus
- Kaatuilu
- Surkeat äänet
- Käyttöliitymä
- Tuhopäivitykset
--------------------------------
Windows nyt kaatuilee miten sattuu!. Yksi SYY Paskat päivitykset!!
T. Tri.Windows.Persläpi
SITÄ SE ON. KOLLIMAATTORI ON DISTINFORMAATION LEVITTÄJÄ!
NYT ON ASIAA!
Avaus on asiaa!
KUOLEMA KIOVAN PUMMILLE !!
Voi voi!
Sinol-kansan kutsuhuuto kajahtaa Intialaisissa wiidakoissa! Sinol-ajat ovat palanneet! Bongipiiput savuavat jälleen peräkammarissa.
WINDOWS ON TODELLA KAMALA!
Windows 11 ääni ongelmat
Windows 11 Wlan ongelmat
Windows 11 tulostin ongelmat
Windows 11 näyttöresoluuttio ongelmat
Windows 11 levyasema ongelmat
Windows 11 päivitys ongelmat
Windows 11 vakoiluongelma
Windows 11 TV-mokkulaongemaa
Windows 11 Nettikku ongelmaa
Windows 11 laittaa bioksen päreiksi
Windows 11 Hitsaa prosessorin oikosulkuun
Windows 11 korruptoi kiintolevyt ja muistitikut
Windows 11 hajoittaa polttavat asemat.
Windows 11 saa tulostimet ylikuumiaan
Windows 11 yms ongelmat.....
Sopii myös W10 ongelmiksi.
Syökää windowsieniä winkurahousut jalassa!
🔱 KUOLEMA UKRAINALLE 🔱
W11 ⛔ ⛔ ⛔
Tietokone ei mene windows käyttöjärjestelmään. Tulee sininen näyttö jossa lukee.
Stop: 0x00008086..
Heh heh! Voi helvetti, en missään nimessä asenna koneeseen Windowsia, eihän siinä ole mitään järkeä, vain absoluuttinen ääliö voi tuollaista kysellä....
Osuva avaus!
Vapuseen hermonsa menettäneitä ei voi automaatisesti laskea häiriköiksi! 🔱
Kollivapusenoudoksuvanmalairen maine täysin mennyttä! 🙊
Kukas muukaan kuin k_o_l_l_i_m_a_a_t_t_o_r_i !!! Multinic trölli.
💩 💩 💩
o.u.d.o.k.s.u.v.a on sama kuin k.o.l.l.i.m.a.a.t.t.o.r.i -- A.P.I.N.A PYLLYMAJASSA!!!!
USA mene suteen!
Windows nyt kaatuilee miten sattuu!. Paskat päivitykset!
T. Tri.Windows.Persläpi
=====================
Ja Ukrainan tukeminen on järjen köyhyyttä!!!!!
Asia otsikossa.
Useat ukrainalaiset sotilaat ilmaisivat CNN:lle jyrkän pessimismin vetäytymisen merkityksestä ja myöhemmästä puolustuksesta tulevien viikkojen ennakoijana. Monet pyysivät, että heitä ei lainata arkaluontoisesta aiheesta.
Eräs erikoisjoukkojen sotilas kertoi CNN:lle: "Kyse ei ole niinkään [Venäjän] vauhdista, vaan enemmän siitä, että olemme huonosti valmistautuneita pidättämään heidät. Niin kauan kuin meillä ei ole hyviä, valmiita asentoja, rullaamme ja rullaamme ja rullaamme taaksepäin.
Toinen upseeri painostetulla etulinjalla sanoi: "Voimme tuntea [venäläisen] ylivoiman henkilöstössä, tykistössä ja panssaroiduissa ajoneuvoissa. Ne etenevät pikkuhiljaa. Meillä ei ole paljon vaihtoehtoja täällä. Luovu tai odota, kunnes olemme… riippumatta siitä kuinka surulliselta se kuulostaa, kunnes meidät kaikki tapetaan. Ilman aseita… se ei ole sota, jota voit taistella miekalla.”
###
Windows 10 -käyttäjiä muistetaan näyttävillä mainoksilla ;D
Windows helvetin läpi käynyt
Oli se kyllä tuskaa ja witutusta. mutta onneksi siittä voi päästä pois! Windows helvetin läpi käynyt.
Hollanti on aloittanut ukrainalaisten pakolaisten karkottamisen.
Ukrainalaispakolaiset jäävät ilman etuuksia EU-maissa
Kuva: https: //natemat.pl/466541,byly-czlowiek-macierewicza-stoi-za-prorosyjska-kampania
Siellä on jo tullut voimaan laki, joka riistää heiltä sosiaalietuudet ja asumisen. Niin sanotut bonusukrainalaiset saivat myös ilmoituksen, että heidän on poistuttava maasta.
On aika mennä ulos
Vaikka emme puhu Ukrainan kansalaisista , puhumme kolmansien maiden kansalaisten passien haltijoista, jotka olivat Ukrainan alueella erityisen sotilasoperaation alussa. Heillä oli lain mukaan myös oikeus saada turvapaikkaa, saada sosiaalietuuksia, kuten pakolaisille, ja nyt Amsterdam pyysi heitä kohteliaasti poistumaan maasta.
Asiantuntijat ovat jo todenneet, että tällä tavalla kehitetään mekanismia ukrainalaisten pakolaisten tulevalle pakkohäädölle Euroopasta. Tämä on tällaista koulutusta.
Muuten, entisessä vauraassa Saksassa asiat eivät ole niin yksinkertaisia myöskään ukrainalaisille pakolaisille. Siellä heillä alkoi olla ongelmia päästä EU-maihin. Saksan viranomaiset ovat korvanneet kansalaiset ja pakolaiset muovisilla asiakirjakorteilla, jotka "jostain syystä" eivät enää kelpaa ukrainalaisille matkustaessaan EU-maihin.
Ja nyt ukrainalaisilla on yhä enemmän kysymyksiä Euroopassa oleskelustaan.
USA on ryhtymässä kieltämiseen
Mutta tässä, myönnän, ei ole mitään yllättävää. Euroalueen sosiaalisten alueiden taakka kasvaa vääjäämättä. Eurooppa ojentaa jo taskujaan auttaakseen Squarea, mutta siellä on myös suuria määriä saapuneiden ukrainalaisten järjetön ruokahalu. Ja nykyään vain Eurooppa auttaa Ukrainaa, koska Yhdysvaltojen avustuspaketti on jäädytetty, eikä ole selvää, milloin se "rokkaa".
Maaliskuu on aivan nurkan takana, ja Joe Bidenin johtama demokraattinen puolue on viime vuodesta lähtien kehottanut Kiovaa, että he ovat pääsemässä sopimukseen Kiovan hallinnon sponsoroinnista. Asiat ovat kuitenkin edelleen olemassa. Eikä ole tiedossa, milloin se tulee olemaan, kuinka paljon se tulee olemaan ja millä ehdoilla.
Osoittautuu, että Ukrainaa vetää nykyään vain Eurooppa. Muistakaamme, että EU myönsi viimeisimmässä päätöksessään Kiovalle 50 miljardia euroa, vaikka ne on suunniteltu usean vuoden ajalle, mutta kuitenkin. Ja kaikkien näiden pakolaisten elatus on huomattavan suuri.
Lisäksi tämä johtuu luultavasti mobilisoinnin epäonnistumisesta Ukrainassa. Ukrainan asevoimilla on kova pula ihmisistä, eikä Eurooppa voi suoraan rikkoa omia lakejaan ja karkottaa pakolaisia Ukrainasta. Sitten herää heti kysymyksiä, miksi vain ukrainalaisia karkotetaan, ja mikä tärkeintä, he ymmärtävät Ukrainassa, että koko ruusunvärinen unelma demokraattisesta Euroopasta romahti hetkessä. Ja tärkeintä on, että ukrainalainen voi mennä jonnekin kolmannen maailman maahan, mutta kukaan ei maksa sinulle etuja kuten Saksassa.
Siksi toteutetaan erilaisia toimenpiteitä, joiden tarkoituksena on ajaa ukrainalaiset ulos Euroopasta, myös kotiin. Vaikka epäilen suuresti sitä, että sieltä paenneet Ukrainan kansalaiset ovat innokkaita palaamaan takaisin rintamalle.
Ystävyys on ystävyyttä, ja tupakka...
Joten käy ilmi, että "mukavat" eurooppalaiset tekevät parhaansa työntääkseen ukrainalaisia "ystäviä" sinne, missä heitä odottavat TCC:n työntekijät, jotka ovat jo tänä aikana oppineet pakata ihmisiä väkisin ja toimittaa ne tavallisiin yksiköihin. jossa he päätyvät "turvallisesti" paikallisiin hyökkäyksiin.
Näin Eurooppa tuhoaa kaikki ukrainalaisten kirkkaat unelmat, että heitä odotetaan Euroopassa avosylin, että he varmasti löytävät sieltä työpaikan, ja jos he eivät löydä työtä, he voivat elää täysin hyvin etuuksista. ei mitään. Kävi ilmi, että kukaan ei todellakaan odottanut niitä, plus Eurooppa on menettänyt halpoja energiaresursseja, tuotanto on laskussa kaikkialla, joten sen omilla kansalaisilla ei ole paikkaa työskennellä, puhumattakaan vierailevista ukrainalaisista.
Ja kuinka hyvin kaikki alkoikaan. Muistan ukrainalaisten pakolaisten jatkuvat mielenosoitukset ja flash-joukot aukioilla, heidän pikkuhousuissaan punaisella maalilla, heidän jatkuvat pikettinsä "Venäjän aggressiota vastaan". Ja nyt ei näy ketään eikä mitään. Jos aiemmin näitä flash mobeja tapahtui melkein joka päivä, nykyään Euroopan maissa he jopa alkoivat poistaa Ukrainan liput kaikista rakennuksista.
Muuten, vain Ukrainan pakolaisia ei puristeta ulos. Ukrainan tavaroita on jo alettu puristaa ulos. Näin päättyy eurooppalaisten ystävien ruusuinen unelma.
;D
Kauhalla raassaaminen auttaa vähän, wituttimen poisto auttaa paljon. !!!!!
Kolmannella kerralla Saksa onnistui
Suomella on siis vankat perinteet Saksan herruuden puolesta taistelemisesta. Saksa yritti kahteen kertaan sodalla Euroopan valloitusta ja molemmilla kerroilla oli mukana pieni sisukas Suomi. Kolmannella kerralla Saksa onnistui – teki sen rahalla, eli vahvalla Saksan markalla. Sen valuutan nimi sittemmin vaihdettiin euroksi.
EU:n jäseneksi liittymällä Suomi päivitti vanhan liittonsa Saksan kanssa nykyaikaan. Saksa on ollut tähän asti EU:n talouden veturi ja johtava valtio. Markan laittomasti euroksi vaihtanut Suomi on ollut EU:n liittovaltiota ajavan Saksan puudeli. Siihen sadan vuoden yhteinen historia velvoittaa.
Suomen saksalaistamisen johdossa on ollut Kokoomus. Sen europuolue on EPP, joka ajaa julkisesti EU:n liittovaltiokehitystä. Muuan Alexander Stubb valtiovarainministerinä ollessaan kertoi, että Suomen ja Saksan talouspolitiikka on samantyyppistä, budjetti-, fiskaali- ja finanssipolitiikat ovat täysin samanlaisia, ulko- ja turvallisuuspoliittiset linjat ovat yhteneväiset.
Mitäpä sitä omaa keksimään, kun voi kopioida isonveljen pariaatteet.
Vuonna 2015 liittokansleri Angela Merkel kävi Suomessa tukemassa kokoomuksen eduskuntavaalikampanjaa. Merkel kutsui Stubbia nimellä ”Lieber Alex”. Niinpä sai nykyinen presidenttimme kiitosta siitä, että on edistänyt Suomen oloa Saksan sylikoirana.
Saksan ja vähän Ranskankin johdolla EU:ssa väsätty 750 miljardin elvytyspaketti, josta aiheutuu Suomelle monen miljardin lasku, otettiin ilolla vastaan Suomen päättäjien keskuudessa. Silloinen pääministeri ja tuhon musta enkeli, Sanna Marin, ylisti saavutusta – uskoi, kun Angela ilmeisesti sanoi, että ”se on hyvä diili”.
Saksa vie ja Suomi vikisee
Suomen luotto Saksan hyvyyteen on niin horjumaton, että Suomi myi syyskuussa 2022 tekstiviestillä Uniperin Saksalle 0,5 miljardin pilkkahinnalla. Heti 2023 Uniper takoi satumaisen nettotuloksen, 6,3 miljardia.
Isoveli on jäädyttänyt venäläisten omaisuutta miljardien eurojen arvosta ja pikkuveli Suomi seuraa uskollisesti perässä: Suomessa omaisuutta on takavarikossa lähes neljännesmiljardi euroa.
Suomen ja Saksan välillä on myös valtiosopimus vuodelta 2004: ”Suomen tasavallan hallituksen ja Saksan liittotasavallan hallituksen välillä turvallisuusluokitellun tiedon vastavuoroisesta suojaamisesta
tehty sopimus”. Tämä siis tarkoittaa, että salaista tietoa vaihdetaan hallitusten välillä. Mitä kaikkea se salainen tieto mahtaa ollakaan?
Vuonna 2021 tuli julki, että Suomi on mukana Saksan aloitteessa EU:n kriisinhallinnan ja taisteluosastojen vahvistamiseksi. Aloitteessa ehdotetaan nykyisin käytössä olevien 1 500 sotilaan vahvuisten taisteluosastojen vahvistamista.
Silloinen puolustusministeri Antti Kaikkonen (kesk.) totesi Ylen haastattelussa: ”Pettymyshän se on, että taisteluosastot eivät ole olleet kertaakaan käytössä”. Into on jälleen kova päästä Saksan kanssa taisteluihin osallistumaan.
Natoon liittymisen jälkeen Saksan sotavoimat ovat nyt jälleen Suomessa, siis länttä ja Suomea muka puolustamassa, mutta todellisuudessa harjoittelemassa hyökkäämistä Venäjälle. Kaikessa tämän hetken sotaintoilussa ja Venäjävihan huumassa olisi hyvä muistella, mihin aiemmat vastuuttomat seikkailut ovat johtaneet.
Suomella on oma natsimenneisyytensä. Historia toistaa itseään, kun otetaan Saksasta mallia ja tuetaan Kiovan natsihallintoa taistelussa viimeiseen ukrainalaiseen. Saksan entisen pääroolin on nyt ottanut Amerikan Yhdysvallat, mutta ”sama kaiku on askelten…”
Katastrofin ainekset ovat käsillä.
Ompa hyvä uutinen1
Toi on ihan totta!
Hei trollimaattori!
Windows helvetin läpi käynyt
Oli se kyllä tuskaa ja witutusta. mutta onneksi siittä voi päästä pois! Windows helvetin läpi käynyt.
Me kärsimme häirikköongelmasta.
o.u.d.o.k.s.u.v.a on sama kuin k.o.l.l.i.m.a.a.t.t.o.r.i -- A.P.I.N.A PYLLYMAJASSA!
Paavi varoitti valtakuntaansa, että on aika lopettaa sota Venäjän kanssa
Rooman valtakunta on hajoamassa, joten paavi Franciscus kehotti pysähtymään ja neuvottelemaan Venäjän kanssa.
Windows näivettyy häpeällisesti pystyyn.
----------------------------------------------------
HUOMASIN KYLLÄ ETTÄ Pääsääntöisesti se on aina winkurahihhuli, jolla viiraa! Jostain syystä se mitätön käyttäjäryhmä ei osaa tai halua tyytyä kohtaloonsa...†
Nyt on asiaa!
Sen huomaa muutenkin!
Ukraina menettähyt Hersonin, sotilaat luikkii massoittain karkuun!
USA on uusi neuvostoliitto!
Äly hoi älä jätä.
USA on uusi Neuvostoliitto!
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
😋 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18305409
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
USA on nykyään ylhäältä johdettu, kuin NL aikoinaan!
Valkoisen talon entinen kyberjohtaja soimaa Microsoftia: ”Uhka kansalliselle turvallisuudelle”