suomen sotilaiden touhut ulkomailla, ja muuta perkelettä !!

Anonyymi-ap

SUOMALAISET SOTILAAT KÄYTTÄYTYNEET TSADISSA RASISTISESTI 2009.

JA SITTEN KAIKKIEN MAAILMALLA OPERAATIOISSA OLLEIDEN KUULEE KEHUSKELEVAN ITSEÄÄN KUN ON KÄYNYT VÄHÄN SOTAA LEIKKIMÄSSÄ, EIKÄ TEKEMÄSSÄ MITÄÄN HYÖDYLLISTÄ JA JÄRKEVÄÄ.

AFGANISTANISSAKIN PAIKALLISET NAUROIVAT SUOMALAISTEN SOTILAIDEN ERÄSTÄ IÄT JA AJAT HILJAISTA JA RAUHASSA SÄILYNYTTÄ KYLÄÄ PUOLUSTAMAAN TULEMISELLE, JONNE EI MUUTKAAN KETKÄÄN JOUKOT OLLEET KOSKAAN MISSÄÄN TARKOITUKSESSA TULLEET EI YK EIKÄ TERRORISTITKAAN RIEHUMAAN JA LEVOTTOMUUKSIA AIHEUTTAMAAN. MUTTA SUOMALAISET IDIOOTIT MENIVÄT AUTOINEEN JA ASEINEEN TURHIMPAAN PAIKKAAN RAUHANTURVAAMISTA JA SOTAA LEIKKIMÄÄN.

PELKKIÄ PELLEJÄ VAAN, JA MINKÄ TAKIA?
NO MUUN LÄNNEN JA USAN MIELISTELEMISEKSI, KUN SE OLI SITÄ AIKAA KUN SUOMI EI OLLUT VIELÄ NATOSSA. MUTTA SILTI VAIN MIELISTELYN TAKIA MIELIVALTAISUUKSIINKIN OSALLISTUTTIIN JA MENTIIN SOTAA JA RAUHANTURVAAMISTA LEIKKIMÄÄN.

ETTÄ KYYYLLÄ TÄSSÄKIN VOI OLLA MAHDOLLISTA OLLA KAIKKEA SAASTAA JOSTA KUKATIES VOITAISIIN HALUTESSA KÄYDÄ VAIKKA OIKEUTTAKIN VAIKKA KUINKA, JA KUKATIES SAATANA VAIKKA SOTAOIKEUTTA JA VARSINKIN JOS NÄITÄ ASIOITA OLISI KUKAAN TUOREENA TODISTELLUT JA SELVITELLYT JA SYYTELLYT NÄITÄ IDIOOTTEJA VASTAAN!!

NO KYLLÄ SEKIN ON MYÖS YLEISESTI TIEDETTY ETTÄ EI SIELLÄ PUOLUSTUSVOIMISSA OLE KETÄÄN VARSIN ÄLYKÄSTÄ TÖISSÄ JA KAIKKEIN VÄHITEN KORKEANA UPSEERINA, "ARMEIJA KARKOTTAA ÄLYKÖT", JA MUUTENKIN SUOMI NIIN PIENI PIKKUMAA ETTÄ KAIKESSA ON ASIALLA VAIN TOISSIJAISET LAHJAKKUUDET, KAIKISSA TÖISSÄ JA KAIKISSA AMMATEISSA, JA KAIKILLA ALOILLA.

NO SELITÄNKÖ VIELÄ TEILLE ÄLYKÖILLE JA "LOOGISILLE MATEMAATIKOILLE JA INSINÖÖREILLE" ETTÄ MISTÄ JOHTUU ETTÄ KAIKESSA ON "TOISSIJAINEN LAHJAKKUUS".

No, Yksinkertaista: Koska kiinnostus jotakin työtä tai ammattia kohtaan ja lahjakkuus eivät välttämättä kulje käsi kädessä eikä yhdessä ja samassa yksilössä ja vaikka olisikin, niin silti yksi kappale niin lahjakasta kuin vähemmän lahjakasta henkilöä voi ehkä olla yhtenä kappaleena yhtenä aikana ihan vain puhutaan hetkistä että yhtenä hetkenä vain yhdessä paikassa ja samoin tein käytännössä katsoen yhdessä hommassa kerrallaan eli siis / 1 hetki. Ja niin ja niin edelleen siten siten siten. Eli siis aina voisi olla sinunkin työhösi joku toinenkin kenties lahjakkaampikin tai ei, mutta ehkä sekin on muualla ja ehkä on muualla just siks kun sinä olet jo siinä. Ja ykskin lahjakas tai lahjaton voisi tehdä ja olla lahjakas useammassakin asiassa mutta ei kai sekään nyt sentään kerrallaan useampaan paikkaan repeä. Ja näin ja näin edelleen.

Että tällaisia vähän.

1

797

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Milloin Suomen hallitus esittelee sen toimintaohjelman, jolla suomalaiset sotilaat eivät enää ole huumekasvien viljelyn takuumiehinä?

      Milloin maamme hallitus tekee selväksi, ettei sen toimintastrategiasta päätetä Washingtonissa?

      Koska hallituksemme lukee, mitä on kirjoitettu maamme allekirjoittamissa huumeiden vastaisissa sopimuksissa?

      Opium is converted into heroin on an industrial scale, not in kitchens but in factories. Millions of gallons of the chemicals needed for this process are shipped into Afghanistan by tanker. The tankers and bulk opium lorries on the way to the factories share the roads, improved by American aid, with Nato troops.

      Tony Bliarkin haluaa laillistaa unikonviljelyn Afganistanissa, kuten se on laillistettu jo Turkissa.

      Presidentti Karzain toisella veljellä Hashmat Karzailla on oma turvayhtiö, Asia Security Group. Syksyllä paljastui, että kolmas veli, Ahmed Wali Karzai, on jo vuosia ollut CIA:n palkkalistoilla. Ahmed Wali Karzaita on pidetty yhtenä Afganistanin huumekaupan tärkeimmistä tekijöistä.

      Saksalaisen huoltoyhtiön epäillään salakuljettaneen huumeita Afganistanista Eurooppaan. Nato oli palkannut yhtiön käsittelemään muun muassa pyykkejä ja jätteitä, Saksan NDR-radio kertoi perjantaina.


      Ilta-Sanomat: Ilmianto: "Huumepoliisi johtaa suomalaista huumekauppaa"

      YK-johtaja: Pankit pelastettiin taantumasta huumerahoilla

      Suomessa vierailleen Global Financial Integrityn tutkija Raymond W. Barker laittomat rahavirrat kasvavat 18 prosentin vuosivauhtia. Suurin osa tästä päätyy lailliseksi rahaksi pankkeihin muodostaen taantuman aikana niiden merkittävimmän kasvusektorin. - Esimerkiksi USA:han voidaan laillisesti siirtää syntyneitä voittoja monenlaisista rikoksista silloin, kun rikos on tehty ulkomailla, Barker toteaa.

      Global Financial Integrity -ajatushautomon tutkija Barker kertoo Voima-lehden artikkelissa, että ongelmaan ei edes yritetä puuttua.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5721
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2562
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      240
      1562
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1343
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1087
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      861
    7. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      847
    8. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      64
      843
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      71
      762
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      731
    Aihe