Fenbendatsoli syövänhoidossa

Anonyymi-ap

Jos sinulla tai läheiselläsi on pitkälle edennyt tai parantumaton syöpä, johon tavanomaiset hoitokeinot eivät auta, niin eräänä viimeisenä vaihtoehtona on kokeilla fenbendatsolia. Kyseessä on eläimille tarkoitettu loislääke, jonka on havaittu hidastavan sairaiden syöpäsolujen villiintynyttä jakautumista. Tämä ominaisuus mahdollistaa sen, että glukoosia ahnehtivat sairaat syöpäsolut nääntyvät pois tai että elimistön omat puolustusmekanismit pystyvät paremmin tuhoamaan olemassaolevat syöpäsolut.

Fenbendatsolia on kannattavaa kokeilla, sillä haitallisia sivuvaikutuksia ei käytännössä ole. 200-300 mg annos päivässä ruokailun yhteydessä on riittävä ja mahdollinen vaikutus alkaa ilmetä n. 1-3 kuukauden käytön jälkeen.

Kyseessä ei ole mikään epätoivoinen viimeinen oljenkorsi vaan useissa yksittäistapauksissa toimivaksi havaittu lääke. Toisaalta mitään merkittäviä lääketieteellisiä tutkimuksia tai virallisia suosituksia fenbendatsolin käytöstä syövänhoidossa ei ole. Googlesta löytyy lisätietoa haulla "fenbendazole cancer".

8

5353

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei vaan hidasta myös parantaa syöpää. Fenbendatsoli estää solun sisäisiä mikroloisten energian saannin Toinen loislääke Ivermectin toiminee myös. Fenbendatsoli siinä mielessä hyvä että on reseptivapaa lääke. Luin että käyttää samaa mg annostusta mitä käyttöohjeissa Luke.

    • Anonyymi
    • Anonyymi00006

      Onko Suomessa kukaan kokeillut ja parantunut tällä?

      • Anonyymi00007

        Joo, olisi kiva tietää. Ei iahn tosta vaan uskalla alkaa popsia eläinten loislääkettä. Mitä jos se ei toimikaan tarkoitetulla tavalla syöpään?


    • Anonyymi00008
    • Anonyymi00010

      Eläinten keskuudessa oli jo puheenaiheena tämä vuosia sitten syöpien hoidossa ja edelleen on, ei auttanut omalla koirallani, jota ei voinut leikata. Jos muu ei toimi, siitä vain kokeilemaan, muttei ole mikään ihmejuttu, ellei sitten koirien loislääke ole ihmisille paremmin toimiva kuin koirille itselleen. Jonkun yksittäisen ihmisen ihmeprotokolla syövän hoidossa jatkaa edelleen ihmekulkuaan. Varmasti voi jollekulle toimiakin ehkä jo sattuman ja uskon kautta. Itsekin kokeilin, tosin koiralle, eikä mitään apua, ei monille muillekaan. Facebookissa näitä fenbeniin uskovia ryhmiä löytyy, sieltä lukemaan paranemisia syövästä.

      • Anonyymi00011

        Se oikea muka syöpään auttava protokolla kulkee Joe Tippens Protocol -nimellä. Etsikää itse netistä tietoa asiasta, jos kiinnostaa, ja lukekaa myös tieteelliset tutkimukset asiasta, toki ovat vielä täysin tuota vastaan, mutta jo kiinnostus kertoo, että jotain oikeaakin voi mukana olla. Ei ole kuitenkaan mihinkään levinneisiin syöpiin toimiva lääke, saattaa aiheuttaa valkosolukatoa tai leukopeniaa pitkäaikaiskäytössä.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      52
      1610
    2. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      359
      1353
    3. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      38
      1144
    4. kolme tunnistetta kaivatustasi

      Anna kolme tunnistetta kaivatussasi!
      Ikävä
      62
      1091
    5. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      351
      1083
    6. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      137
      969
    7. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      37
      882
    8. Treffi-ilmoituksia!

      Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte
      Sinkut
      204
      798
    9. Riittäisikö se

      Että nähtäisiin viikonloppuisin? Naiselta.
      Ikävä
      62
      648
    10. Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä

      Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i
      Maailman menoa
      98
      641
    Aihe