Fenbendatsoli syövänhoidossa

Anonyymi-ap

Jos sinulla tai läheiselläsi on pitkälle edennyt tai parantumaton syöpä, johon tavanomaiset hoitokeinot eivät auta, niin eräänä viimeisenä vaihtoehtona on kokeilla fenbendatsolia. Kyseessä on eläimille tarkoitettu loislääke, jonka on havaittu hidastavan sairaiden syöpäsolujen villiintynyttä jakautumista. Tämä ominaisuus mahdollistaa sen, että glukoosia ahnehtivat sairaat syöpäsolut nääntyvät pois tai että elimistön omat puolustusmekanismit pystyvät paremmin tuhoamaan olemassaolevat syöpäsolut.

Fenbendatsolia on kannattavaa kokeilla, sillä haitallisia sivuvaikutuksia ei käytännössä ole. 200-300 mg annos päivässä ruokailun yhteydessä on riittävä ja mahdollinen vaikutus alkaa ilmetä n. 1-3 kuukauden käytön jälkeen.

Kyseessä ei ole mikään epätoivoinen viimeinen oljenkorsi vaan useissa yksittäistapauksissa toimivaksi havaittu lääke. Toisaalta mitään merkittäviä lääketieteellisiä tutkimuksia tai virallisia suosituksia fenbendatsolin käytöstä syövänhoidossa ei ole. Googlesta löytyy lisätietoa haulla "fenbendazole cancer".

6

4711

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei vaan hidasta myös parantaa syöpää. Fenbendatsoli estää solun sisäisiä mikroloisten energian saannin Toinen loislääke Ivermectin toiminee myös. Fenbendatsoli siinä mielessä hyvä että on reseptivapaa lääke. Luin että käyttää samaa mg annostusta mitä käyttöohjeissa Luke.

    • Anonyymi
    • Anonyymi00006

      Onko Suomessa kukaan kokeillut ja parantunut tällä?

      • Anonyymi00007

        Joo, olisi kiva tietää. Ei iahn tosta vaan uskalla alkaa popsia eläinten loislääkettä. Mitä jos se ei toimikaan tarkoitetulla tavalla syöpään?


    • Anonyymi00008

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      39
      2942
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      33
      2767
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      48
      2413
    4. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      43
      2027
    5. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      21
      1994
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      58
      1760
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      43
      1652
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      37
      1520
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      45
      1443
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      26
      1291
    Aihe