Paperiteollisuus häviää Suomesta

Ei kai kukaan tolkun ihminen kuvittele, että Paperiliiton kanssa voi tehdä yhteistyötä.

Paperiteollisuus häviää Suomesta. Jos olisin paperimies, ryhtyisin heti katsomaan muita hommia. Paperiteollisuudella ei ole tulevaisuutta.
9472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei kai kukaan tolkun ihminen kuvittele, että Punikkien kanssa voi tehdä yhteistyötä.

Äänestä
  • Ei kai kukaan tolkun ihminen kuvittele, että lahtarihallituksen kanssa voi tehdä yhteistyötä.
    Nämä hahmot ei pysty viemään suomea parempaan suuntaan ja hyvinvointivaltio on vain muisto menneisyydestä.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Ei kai kukaan tolkun ihminen kuvittele, että lahtarihallituksen kanssa voi tehdä yhteistyötä.
    Nämä hahmot ei pysty viemään suomea parempaan suuntaan ja hyvinvointivaltio on vain muisto menneisyydestä.

    Natsipersut ulos hallituksesta

    Äänestä

Ainakin 20 vuotta hoettu tuota paperimiesten katoamista🤣🤣
Tottakai määrä vähentyy tehokkaiden suurten tehdasinvestointien johdosta, ja paperin menekki kääntynyt kartonkiin ja selluun ym...mutta alan tehtaita on vielä 20 vuoden päästäkin.

Äänestä

Mitäs paperiliitto nyt on tehnyt?

Äänestä
  • Ei mitään. Porvarit ja perseen nuolija persut hämmentää tätä soppaa. Se yksi storan pullea persu nuolee bebaa ja ylistää persuja mikä on suomen tuho.

    Äänestä

  • No saunalisähän se kateellisia taas hiertää
    :D

    Äänestä

  • Ei mitään, persu on vaan katkeroitunut paperityömiehille

    Äänestä

Mihin se nyt häviää☺️vuosi kymmenet tehneet satojen miljardien voittoja☺️perse kyllä kestää vaik ois vuoden parkissa tehtaat!!mut asiakkaat ei nehän ne ekana Konkassa kun ei pakkaus tarvikkeita!lehmätkin itkee utareet täynnä😆😆😆

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei kai kukaan tolkun ihminen kuvittele, että Paperiliiton kanssa voi tehdä yhteistyötä.

Paperiteollisuus häviää Suomesta. Jos olisin paperimies, ryhtyisin heti katsomaan muita hommia. Paperiteollisuudella ei ole tulevaisuutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu