Nyt kun on tullut luettua instagramista ja facebookista kahden henkilön kirjoituksia jossa he haukkuvat liiton nykyistä toimintaa niin on herännyt ajatus onko liiton toiminta ollut heidän aikana parempaa. Esimerkkinä PM kisoissa sijoitus on tippunut muutaman sijan, vaikka nykyisten valmentajien kanssa ei oltu edes ehditty tekemään mitään eli sijoitusten tippuminen johtaa juurensa kauemmas. Ja sitten arvokisavalinnoista on valitettu, mutta ne eivät ole olleet yhtään sen parempia aiemmin, esimerkiksi kun kysyi perusteluita valinnoille eräs valmentaja suuttui ja alkoi huutamaan puhelimessa eikä osannut esittää mitään perusteita.
Olen itse osasta asioista samaa mieltä, mutta se ei ole tämänhetkisen karateliiton aiheuttamaa
Olen itse osasta asioista samaa mieltä, mutta se ei ole tämänhetkisen karateliiton aiheuttamaa
Vastaukset 4
Vanhimmat
Luin samoja kirjoituksia. Ihmettelen että kuinka syvä kuoppa pitää kaivaa ennenkuin aletaan hankkiutua eroon kuppikunnista. Naurettava ajatus että aikuisten ottelijoiden pitäisi keskeyttää omat treenikuviot sitä varten että lähtee lasten sekaan leirille omakustanteena.
Oliko linkkejä mistä voisi tutustua näihin kirjoituksiin?
No Esa kerro. Kun täälläkin kirjoittelet! Miksi Niemen värit ei käy liiton toiminnassa.?
Missä viipyy 100K Sponssituet, mitkä lupasit Pariisiin? Ne firmat ainakin takoo huippu tuloksia ja kirjanpidon mukaan et ollut yksin Pariisissa!!! Iso kusetus!
Sekä muut valheet mitä syllät jäsenistölle.
Älkää hyvät ihmiset valitko Niemeä olympiakomitean johtoon, saadaan sekin kohta selvitystilaan kuten Judoliitto on menossa!
karate ei pärjää toisille kamppailulajeille joten kantsii vaihtaa ala ja sulkea rahoitus