Nämä ongelmat alkoivan noin vuosi sitten. Olen huomannut äitini olevan erilainen kun ennen. Hän vertailee minua paljon minun veljeen mikä ärsyttää minua paljon. Hän väittää minua epäkiitolliseksi koska minulla on katto pään päälläni, ruokaa jne. Minulla on lähiaikoina ollut elämässä ongelmia minkä takia en halua elää, joten sen takia saatan vaikuttaa "epäkiitolliselta". Äitini myös kiusaa minua sen perusteella mitä vaatteita käytän ja minkälaista musiikkia kuuntelen. Olen liian monta kertaa sanonut hänelle että lopettaisi, mutta äitini mielestä on ok tehdä niin koska hän synnytti minut. Tuntuu siltä että hän on vain joku nainen kenen nimi on äiti.
Onko normaalia että en pidä äidistäni?
3
207
Vastaukset
- Anonyymi
En tiedä ikääsi mutta jos se on tarpeeksi niin elämäsi tilaisuus! Muuta omillesi, mene töihin ja elätä itsesi. Ei tarvi kuunnella silloin kenenkään mielipiteitä.
- Anonyymi
Noin pitääkin. Itse toimin samoin, lähdin heti, kun pääsin. Sillä tiellä olen edelleen. Helppoa ei ollut, aikaa on kulunnut tähän päivään ja siihen väliin mahtunut työt, lapset, ero, potkut ym ym
- Anonyymi
Ikäsi on? Itsellä tuli mieleeni teinikipuilut, elämä on niin mustavalkoista silloin, mutta kun ikää tulee, osaa nauraa itselleen ja ajatuksilleen, et "kuin mä olen ollut noin tyhmä"?
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614388KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523201Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482512Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?512445- 992128
- 241893
- 231632
- 301616
- 1611484
- 351261