ääh >:/

niin aatelin tässä kysyä kaverin puolesta kun en itse osannut auttaa..että mistä johtuu kun ei nettiin pääse?

- modeemi kunnossa
- netti on asennettu
- kaikki yhteysjutut laitettiin ihan ohjeiden mukaisesti
- palomuurissa ei ole vikaa

mistä tämä voi johtua???
1157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minulla kävi kaksi kertaa nykyisen operaatorin kanssa ettei heidän purkki antanut minulle IP-osoitetta. Oli todella työllästä saada heidät uskomaan, että minun laitteisto toimii.
Syynä voi olla liian pieni IP-osoite avaruus, joka sinulle sallitaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jeppee kirjoitti:

niin aatelin tässä kysyä kaverin puolesta kun en itse osannut auttaa..että mistä johtuu kun ei nettiin pääse?

- modeemi kunnossa
- netti on asennettu
- kaikki yhteysjutut laitettiin ihan ohjeiden mukaisesti
- palomuurissa ei ole vikaa

mistä tämä voi johtua???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu