Mietin jos hän ei olisi kavaltanut jeesusta ja mennyt omaan paikkaansa. Mikä paikka lieneekään.
Kuka sen olisi tehnht kova kohtalo hänellä. Jeesus sanoi parempi ettei olisi syntynyt.
Tiedän hän ranastaa meitä kaikkia.
Jlo ollaan hänen ihastuksiaan kaikki
Se on ihana adia meille.
Voi jeesus tak gyeshua jos tykkäät enemmän .
Mminä olla väsynyt elämään.
Kuka sen olisi tehnht kova kohtalo hänellä. Jeesus sanoi parempi ettei olisi syntynyt.
Tiedän hän ranastaa meitä kaikkia.
Jlo ollaan hänen ihastuksiaan kaikki
Se on ihana adia meille.
Voi jeesus tak gyeshua jos tykkäät enemmän .
Mminä olla väsynyt elämään.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Me ihmiset ajattelemme että kyse on elämästä. Jumala ja Jeesus tietävät enemmän. Kyse on hengestä. Näin luulen tämän olevan.
Siksi elämä on vain testirata ihmiselle jotta loppusijoituspaikka selviää. Tästä seulasta ei mene käärme enää paratiisiin toista kertaa. Siksi ymmärryksemme loppuu ihmiseen ja elämään. Ei hengelliseen vaikka meissä on sielu eli henki sisällämme.
J**talainen kavalsi toisen j**talaisen eli Jeesuksen. Myi roomalaisille sotilaille. Yhä edelleen Israel oikeuttaa kansanmurhansa Jeesuksen nimissä. Jumalan valittu kansa muka :D. Käyttäytyisivät sitten sen mukaisesti, nyttenhän se toimii juuri päinvastoin. Jumalan viha on erityisen julma heitä kohtaan ketkä käyttävät Häntä verukkeenaan pahuuksiensa toteuttamiseen. Libanoniin se on alkanut myös hyökkimään. USA:n ja Britannian kädet ovat veressä epäsuorasti naton pelleilyjen johdosta.
Ei tainnut olla roomalaisia sotilaita
Rakkailla hyvänpäiväntutuilla on monta nimeä
Sehän on vaa hassuttelua jos iskee sitä iskariottia samalla veitsellä takaisin millä se löi, ei saa olla nii herkkä. Osa 2
Mieti,kaikki opetuslapset hylkäsivät Jeesuksen.
Kuka kielsi,kuka kavalsi ja loput pötki pakoon.
Ristillä Jeesus sanoi toiselle "tänään sinä olet kanssani paratiisissa". Toinen ryöväri pilkkasi,ei halunnut. Semmoiselle on oma paikka.
Sitten tapahtui jotain yliluonnollista. Jeesus nousi kuolleista ja meni läpi lukkojen opetuslasten tykö ja moikkasi ja he tunsivat. Ja tätä tapahtui 30 päivän ajan. Olisin halunnut elää yhtenä siellä. Nyt on usko ja Sana ja lupaus ja odotus. Tämä,mitä me nähdään luonnollisilla silmillämme ei ole kaikki.