hongkong virvelit

shakespeare

käyn ostamassa perjantaina joko x-terran tai abugarcia ultralightin shakespeare maksaa 19.90 ja abu 29.95 shakespeare: kuulalaakeroitu graffitti runkoinenkela, kromattupuolavaihdettava kätisyy, tasapainotettukampi, kaksi osainen komposiitti vapa. abu: kevyt ja joustava avokela setti ul kalastukseen kela on cardinal xo f 0.20 siimalla vapana abu s53. kumpi noista olisi paremipi? kalastelen eri paikoissa eikä ole niin väliä mitä sieltä tulee lähinnä joissa ja järvissä. tuo abu olisi varmaankin parempi mutta kalliimpikin. kannattaako maksaa 10e tosta paremmuudest? kuten huomaatte en ole hakemassa mitään huippu virveliä. mitä ul kalastus tarkoittaa?

8

6895

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cardinal

      on melkoisen hyvä kela.Itselläkin samat aatokset pari vuotta sitten ja ostin sitten abun,tyyppiä en nyt muista,mutta citymarketissa se oli -50% ja maksoi jotain 30 egee.Hyvä kela ja loistava kitkajarru (vaikutti ratkasevasti asiaan).

    • eetu

      ultra-light kalastus (ul) on sitä, että ohuella siimalla ja kevyillä välineillä kalastetaan vehkeisiin "ylimitoitettua" kalaa. eli pienempikin kala niissä välineissä tuntuu suurelta.

    • kalamies

      Jos meinaat kalastaa kunnolla,kierrä hongkong kaukaa ja osta kalastusliikkeestä kunnon vehkeet!

      • ak3

        kannattaa - tulee lopulta halvemmaksi.


      • ak3
        ak3 kirjoitti:

        kannattaa - tulee lopulta halvemmaksi.

        UL - hommaa kannatta kokeilla. Varsinkin jos ei tunne vesiä ja jahtaa sitä suurta. Pienikin hauki tuntuu kivalta.


      • KaLaStAjA
        ak3 kirjoitti:

        UL - hommaa kannatta kokeilla. Varsinkin jos ei tunne vesiä ja jahtaa sitä suurta. Pienikin hauki tuntuu kivalta.

        Onko yhtäään netissä tietoa näistä virveleistä (Hong Kong) Sivuilla kun ei löydy oikeen... Kun oon ajatellut hankkia kunnon vehkeet..

        T.Samppa


    • miksuu-..,

      kiitti mä ainaki meen ostaa sen kalliimman!!! Se on parempi kaveril on se mut mul ei. Se on tosi hyvä. :D

      • ei mikään

        voiko jokukertoo jonkun max80egee olevan virvelin tommoselle 1-10kg kalalle ja hyvän uistimen lohelle tai taimenelle


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7563
    2. 107
      5628
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5057
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4466
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3160
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      50
      2855
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2769
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2387
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2374
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      1986
    Aihe