käyn ostamassa perjantaina joko x-terran tai abugarcia ultralightin shakespeare maksaa 19.90 ja abu 29.95 shakespeare: kuulalaakeroitu graffitti runkoinenkela, kromattupuolavaihdettava kätisyy, tasapainotettukampi, kaksi osainen komposiitti vapa. abu: kevyt ja joustava avokela setti ul kalastukseen kela on cardinal xo f 0.20 siimalla vapana abu s53. kumpi noista olisi paremipi? kalastelen eri paikoissa eikä ole niin väliä mitä sieltä tulee lähinnä joissa ja järvissä. tuo abu olisi varmaankin parempi mutta kalliimpikin. kannattaako maksaa 10e tosta paremmuudest? kuten huomaatte en ole hakemassa mitään huippu virveliä. mitä ul kalastus tarkoittaa?
hongkong virvelit
8
6898
Vastaukset
- cardinal
on melkoisen hyvä kela.Itselläkin samat aatokset pari vuotta sitten ja ostin sitten abun,tyyppiä en nyt muista,mutta citymarketissa se oli -50% ja maksoi jotain 30 egee.Hyvä kela ja loistava kitkajarru (vaikutti ratkasevasti asiaan).
- eetu
ultra-light kalastus (ul) on sitä, että ohuella siimalla ja kevyillä välineillä kalastetaan vehkeisiin "ylimitoitettua" kalaa. eli pienempikin kala niissä välineissä tuntuu suurelta.
- kalamies
Jos meinaat kalastaa kunnolla,kierrä hongkong kaukaa ja osta kalastusliikkeestä kunnon vehkeet!
- ak3
kannattaa - tulee lopulta halvemmaksi.
- ak3
ak3 kirjoitti:
kannattaa - tulee lopulta halvemmaksi.
UL - hommaa kannatta kokeilla. Varsinkin jos ei tunne vesiä ja jahtaa sitä suurta. Pienikin hauki tuntuu kivalta.
- KaLaStAjA
ak3 kirjoitti:
UL - hommaa kannatta kokeilla. Varsinkin jos ei tunne vesiä ja jahtaa sitä suurta. Pienikin hauki tuntuu kivalta.
Onko yhtäään netissä tietoa näistä virveleistä (Hong Kong) Sivuilla kun ei löydy oikeen... Kun oon ajatellut hankkia kunnon vehkeet..
T.Samppa
- miksuu-..,
kiitti mä ainaki meen ostaa sen kalliimman!!! Se on parempi kaveril on se mut mul ei. Se on tosi hyvä. :D
- ei mikään
voiko jokukertoo jonkun max80egee olevan virvelin tommoselle 1-10kg kalalle ja hyvän uistimen lohelle tai taimenelle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli612558Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.211923Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️131622- 1021387
Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1241297- 831179
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen401074Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?241043Kalateltta ja Siipiteltta
Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la141043Jännä tunne kun ekaa kertaa elämässään tuntuu siltä
Että on tarkoitettu jollekin. Saattaahan tuo olla että on sekaisin kuin seinäkello, mutta silti tunne yhteenkuuluvuudest58947