Pian lähestyy taas aika kun alkaa nuorten moporalli. Voi menoa ja meteliä kun yöksudet ajetaan katuja ympäri. Tosin ajaa täällä niitä isoja autojakin yökaudet ja traktorimönkijöissä on kova ääni
Nuorten moporalli
12
467
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä myötähäpeä näistä sankareista. Paras viihde ajella ympäri Loimaata putket päristen. Nuoret mopoilijat vielä jotenkin ymmärtää, mutta aikuisten kohdalla ei pysty käsittämään. Ei tiedä pitäisikö itkeä vai nauraa. Onko se huomionhakua vai mitä? Eräskin valkoinen auto kiihdyttelee lähes joka ilta pröm pröm lelullaan, poliisi ei luonnollisestikaan tee asialle mitään.
- Anonyymi
Nämä ovat niitä "ruunankummien" soidinääniä. Kerran kun kunnolla saisivat, niin rauhoittuisivat.
- Anonyymi
Kenen mahtaa olla sellainen iso Amerikan rauta aika tumma, siinä on todella kauhee ääni. Traktorikaan ei pidä niin isoon ääntä
- Anonyymi
Poliisi on kyllä täysin hampaaton näiden kaahailujen valvonnassa Loimaalla. Onko koskaan ketään pysäytetty ja sakotettu?
- Anonyymi
On, mutta ei ollu mitään hyötyä
- Anonyymi
Avaus nyt oli mopoista ja niitäki on viritettyjä, mutta autot pahin ongelma.
Luulis että menettely pitäs olla semmonen, että ellei muutama sakko tehoo, niin sitten käräjille...? Kortti pois ja auto vaikka niitä saa tietty uusia
Sitäpaitsi osa touhusta ylittää kirkkaasti rajan törkeä liikenneturvallisuuden vaarantaminen eli suoraan käräjille ja taitaapa siellä myöskin olla rattijuopumusta.
EU oli täällä taannoin poliisina ja hänen pojallaan VU:lla oli aika raskas kaasujalka, mut ei se ollut tämmöstä päätöntä menoo. Olisko myös nyt osa poliisin poikia tai ainakin heidän parhaiden kaverien, kun homma ei tunnu kiinnostavan. Sen tiedän varmasti ettei ne täysin korruptoituneita ja nepotisteja täällä silti ole.
Ja kyllä mäkin oon tosi kovaa ajanut mutta ei ole tullut mieleenkään, että tässä keskustassa, vaan siellä missä hyvä näkyvyys ja hyvä keli.
lajijasuris
- Anonyymi
Parempi olla koneista kiinnostunut, pystyvät jotain tekemäänkin.
- Anonyymi
Piikkimatto tehokas.
- Anonyymi
Ei ku Kalevala kadulle ja vesikoskenkadulle hidasteita se auttaa jo paljon.
On paljon vaaratilanteita kun keulitaan. Ja sit mopot vetää autojen ohi keskellä risteystä- Anonyymi
Sit pitää olla kunnon töyssyä eikä semmosia kun vaikka Forssan Kartanonkadulla.
lajijasuris
- Anonyymi
Jos mennään syvemmälle syihin, niin eräs liikennelääketieteen prof. on sanonut, että liikennekelpoisuuden arvioinnisssa pitäis nykyistä paljon enemmän kiinnittää huomioo käyttäytymisen ja persoonallisuuden häiriöihin eikä näköön, dementiaan, epilepsiaan, kompliseen diabetekseen ym, noilla näillä roolinsa on. Päihdehäiriötkään ei ole mikään itsenäiden sairaus vaan kytkeytyy noihin ja oli miten oli niide väärinkäyttö on aina oma valinta.
Siispä jos ja kun esim. suht lievässä epilepsiassakaan ei saa korttia niin ei korttia näillekään. Nämähän aiheuttaa onnettomuuksissa suhteessa valtavat kulut inhimillisen haitan lisäksi eikä nämä harvemmin ole isoja veronmaksajiakaan. Tässä mielessä joku normi suht terve työtön on pieni rasite yhteiskunnalle eikä hän ainakaan aiheuta jatkuvaa psykososiaalista haittaa ympäristössä.
lajijasuris
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1436738MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny615843Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884509NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun994426Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1574241Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.921600- 3951490
- 821349
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301335Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?421122