Sen tietää Erkki, Jussi, Tapio, Ella ja monet muut. Mutta sillä ei oo mittää väliä onko hallituksen kannatus 47, 3 prossaa vaiko 70 prossaa vaiko vain 20 prossaa. Hallitus päättää olipahan tuo prossa mitä tahansa.
Sanna on ihana
Anonyymi-ap
24320
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Vai niin, että 'tervemenoa Ruotsiin'. Todella outoa kirjoittelua sosialidemokraatilta ja Sannan ihalijalta.
Persu siellä vain sekoilee.
Tietysti se on silleen että hallitus tekee oikeita päätöksiä vain silloin, kun me sosialidemokraatit ollaan hallituksesa. Ja ei niilä rosenteila sillon ole mitää väliä.
Riikka on Suomen ihanin nainen ja sexikkään jämäkkä.
Jos on kerran sosialidemokraatti, nin on aina sosialidemokraattti. Jos on kerran tyhmä, on aina tyhmä. Nuo taitaa tarkottaa samaa asiaa?
Sannalla perä jo roikkuu ja silimäpussukat. No se on keski-ikäisillä ihan yleistä
Sanna pierasi demarikannattajille ja lähti rahan perään. Sanna on Sen Sortin Sosialisti.
On se kyllä tosi törkeetä, että nää solisaliratit yrittää näillä lakoilla kaataa hallituksen. Saattaa se sekin onnistua, mutta meile tavallisille ihmisille se olis katastrofi.Maa menis taloudessa polvilleen. Menee se kyllä nytki lakkojen takia. Mutta syyt jäävät pahan hallituksen piikkiin. Tosi kieroja on nuo sosiaalidemokraatit.
On se hyvä, että on tervejärkisiäkin menemällä lakkoon typerän hallituksen takia.
Siinä kusevat kaikkien ja omille nilkoille noilla järjettömillä lakoilla.
Persuille oli kova paikka kun Sanna lähti. Kuukausikaupalla valittivat kun Sanna petti heidät ja pyysi vapautusta eduskunnsta.
Nyt viikottain aloittavat uuden ketjun Sannasta tai nostelevat luettavaksi. Kova kaipuu on heillä että pääsevät Sannaa muistelemaan. Olen kyllä lohduttanut haita että Sanna on luvannut palata, että yrittäkää kestää.
Totta helvetissä me muistutamme Sannan tekosista. Bileet oli tärkeämpää kuin asioiden hoito pääministerin arvokkuudella ja vakavasti ottaen. Nyt ollaan ikävässä taloustilanteessa aika pitkälle Sannan ja Annikan jäljiltä. Joudutaan tekemään välttämättömiä päätöksiä jotta Suomen kurssi saadaan käännettyä.
Sanna oli Suomen historian huonoin pääministeri, huonompi jopa kuin Sipilä.
Olet ehdottomasti oikeassa. Sanna oli ja on varsinainen sosialidemokraatti. Hän ajoi tahallaan Suomen talouden perikatoon ottamalla tolkuttomasti uutta velkaa. Sanna tajusi, että hänen typerän hallintokautensa jälkeen valta vaihtuu ja valtaan tulee oikeisto. Siispä hän järjesti oikeistolle tahallaan tällaisen pirullisen hankalan tilanteen. On hirveästi Sannan ottamaa velkaa, pitäisi säästää ja pakko on ottaa uuttakin velkaa. On vuorenvarmaa, että seuraavissa vaaleissa tämä oikeistohallitus poljetaan maan rakoon ja taas vasemmisto on vallassa ja senpä jokainen järki-ihminen tajuaa mitä siitä seuraa - katastrofi tulee. Tämän meille järjesti äärivasemmistolainen Sanna.
Sanna on ihana Suomen paras päämisiteri kautta aikain. Riikka tena muori, kautta aikain huonoin irvisteliä. Orpon juoksu muori, tekee mitä Orpo käskee vaikka köyhiltä persuilta vie tuhkat pesästä.
Meidän kaunis Riikka on koko Suomen äänikuningatar ja viisas nainen.
Sanna on pissis pikavippi samppanjasosialisti ja äänestäjiensä pettäjä joka ajoi Suomen talouden suohon.
Ulkonäköähän ei pitäisi arvostella, mutta kyllä täytyy sanoa että eipä paljon himoja herätä tuo teidän karjakkonne.
Kyllä pittää olla pikkusen tai oikeestaan aika paljonki huonot hoksottimet, jos vielä Sannaa ihannoi tai edes pikkusen arvostaa, vai mitä?
Tiettävästi Sanna osti kaupasta wc-paperia ja tästä uutisoi tietysti Iltalehti jyrähtäen.
Ja nämä Ellat, Tapiot ja Jussit yhä ihannoi tällaista Sannaa. No, sosialidemokraatteja he ovat, annetaan heille anteeksi.
Noku Sannalla on valakoset tennarit. Niillä on hyvä rahan perässä juosta.
Niinpä ja Riikalla niin rumat jalat että ei voi tennareita pitää.
Kyllä on hirveetä tuo sosiaalidemokratia. Kun ei päässeet hallituksene, niin lakoilla tuhotaan koko Suomi.
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
💋 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18324771
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞