Kaksi samanikäistä urosta perheessä?

Kokemuksia? Voivatko kaksi samanikäistä leikattua urosta tulla toimeen? Ja miten totuttaminen kannattaa tehdä? Rotuna kääpiösnautseri. Sisätiloissa on mahdollisuus rajata portilla koirat eri tiloihin, ja aidattu piha löytyy
1177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mun nuoruudessa kans naapurin isäntä oli "vanhan kansan mies".
Trenki viekoitteli piikaflikkaa ja isäntä huomasi aikeet. Tuli loparit ja selitys, että tässä talossa ei muut tee niitä hommia, kuin minä, kukko ja sonni.

Tuo kuohinta viittaa vähän siihen suuntaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kokemuksia? Voivatko kaksi samanikäistä leikattua urosta tulla toimeen? Ja miten totuttaminen kannattaa tehdä? Rotuna kääpiösnautseri. Sisätiloissa on mahdollisuus rajata portilla koirat eri tiloihin, ja aidattu piha löytyy

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu