E-01
E-02
E-03
E-04
E-05
E-06
E-07
E-08
E-09
E-10
E-11
E-12
Jännite liian alhainen. 24 V:lla se on pienempi kuin 18 V ja 12 V:lla alle 10 V.
Liian korkea jännite - 24 V:lla se on yli 32 V ja 12 V:lla yli 17 V.
Hehkutulppa on vaurioitunut tai oikosulussa. -> Vaihda hehkutulppa.
Öljypumpussa on joko katkos tai oikosulku.
Lämpötila ylittää 270°C. Tarkista, että ilmanotto- ja ulostuloaukot eivät ole tukossa.
Puhallin on joko katko tai oikosulussa, eikä anturi rekisteröi tuulettimen nopeutta.
Tarkista, että virtakytkimen ja ohjaimen välinen tiedonsiirtokaapeli tai liitin on kytketty.
Tarkista, että öljyä virtaa.
Lämpötila-anturit ovat joko katko tai oikosulussa.
Jos sytytys epäonnistuu 2 kertaa, tarkista öljyn virtaus tai pumpun toimintahäiriö.
Ympäristön lämpötila-anturi on joko katko tai oikosulussa.
Ohjausyksikön lämpötila ylittää 100°C. Tarkista ilmanotto- ja ulostuloaukko tai ECU virhe.
VIKAKOODIT AIR-, AIRBOX-, AIRCASE- STANDA
VIKAKOODIT AIR-, AIRBOX-, AIRCASE- STANDARD
Anonyymi-ap
6
269
Vastaukset
- Anonyymi
VIKAKOODIT AIR-, AIRBOX-, AIRCASE- PRO
https://drive.google.com/file/d/190TqWM3bUWoSCubB3GbuzQjbl__8AF3J/view?pli=1- Anonyymi
Hallava_ilmalammitin_ohjekirja
https://cdn.shopify.com/s/files/1/0669/7815/2749/files/Hallava_ilmalammitin_ohjekirja_3.pdf?v=1702253636 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hallava_ilmalammitin_ohjekirja
https://cdn.shopify.com/s/files/1/0669/7815/2749/files/Hallava_ilmalammitin_ohjekirja_3.pdf?v=1702253636 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta vain pienkoneet ?
juu
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15414522Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant418360Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va496097SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1745727Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124457HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.744358Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm714138Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot263995"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1011566