Osanotot uhrien omaisille.
Kauhea ampumatragedia Moskovassa
Anonyymi-ap
14355
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Yhdysvallat varoitti Venäjää kohonneesta riskistä että tämmöistä tapahtuu. Miksi Venäjällä ei reagoitu tähän varoitukseen?
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Putinin järkkäämä juttu, linkittävät jonkun syyn nojalla Ukrainaan, että saadaan tekosyy siviilien tappamisesta.
Ei tule tippa linssiin,venäläiset vielä pahempia siviilien tappajia.Näille vielä osanottoja lähettämään,aika naurettavaa.Sitä saa mitä tilaa!
Kertoisitko minulle, kuinka moni tavallinen kansalainen, on missään päin maailmaa aloittanut sodan? Ei yhdessäkään. Itsevaltiaat, jotka on pääsääntöisesti psykopaatteja, on niitä, jotka uhoaa ja kuvittelee olevansa Jumalia.
Jokaikisessä maassa, missä soditaan tai mitkä on aloittaneet sodat, on kärsijöinä aina tavalliset ihmiset. Ei, ei nuo mielenvikaiset kärsi koskaan. Niillä on bunkkerit, suojelijat jne aina. Ne elävät leveästi ja turvassa ja antavat tappokäskyjä, joihin pakottavat ne tavalliset kansalaisensa. Minä en vihaa venäläisiä, en ukrainalaisia, en israelilaisia, niitä tavallisia kansalaisia, jotka.kaikki kärsivät näistä, mitä niiden mielenvikaiset hallitsijat touhuavat.
Ironista (karma voisi olla toinen sana kuvaamaan tilannetta?) tässä hommassa on se että konsertissa mihin yleisö oli menossa soitti bändi nimeltä "piknik". Vanha venäläinen (saattaa olla jo neukkuaikainen?) rokkibändi joka tukee kovaäänisesti putinia sekä kannattaa Ukrainan sotaa. Voisi kuvitella että lipun ostaneet jakavat rokkiukkojen mielipiteet ja näkemykset?
Joten vähän vaikea siis tuntea mitään myötätuntoa siitä jos terroristivaltion tukijat saavat itse maistaa terrorismia?
Siis Picnic ei Piknik.
Molemmat kirjoitusasut ovat käypiä. Пикник 'hän se alkuperäiseltään muodoltaan on.
Intensiivisten tutkimusten jälkeen on iskun tekijöiden osalta löydetty kytkös Ukrainaan. Fsb tutkii ja interfax tiedottaa. Täyttä teatteria koko touhu.
Putin ampuu omia,jotta voi levittää sotaa.Hullu mikä hullu.Ja kansa uskoo,voi näitä.
Diktaattoria ei kiinnosta kotimaan asioista kuin väärin ajattelijoiden hiljentäminen.
Sota vie kaiken huomion ja lännessäkin tiedetään paremmin niiden sisäiset asiat kuin diktaattori itse. Edes puolet kun tuosta omien kansalaisten vainoamiseen käytetystä voimasta käytettäisiin oikeisiin turvallisuus asioihin niin ei pystyisi tekemään tämmöisiä iskuja. Omien kansalaisten vanhat somepäivityksetkin ehditään tonkia ja niistä tuomita. Uskomatonta mutta niin se vallanhimo sokaisee.
putinin natsipaskiaiset saivat mitä ansaitsivat🤣
Kaikkea kontrolloiva FSB ei kyennyt vartioimaan edes omaa etupihaansa.
Sille oli tärkeämpää metsästää presidentinvaaleissa väärin äänestäneitä.
Virhe - emämunaus - venäläinen totaaliryssiminen.
Valhe - emävalhe - venäläinen totuus.
Kuka on oikeesti surullinen en minä ainaskaan.