Työtä työtä työtä ja työtä

Tällä sivulla moni kertoo ettei Pyhäjärvellä ole työpaikkaa, mutta mikä työttömiä pidättelee lähtemästä työn perässä muualle kauas pois
15404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Monella työttömällä täällä Pyhäjärvellä koti, rakennettu omakotitalo vuosien säästämisellä ja ikääkin saattaa olla jo.... Pitäisikö tällaisten ihmisten muuttaa työnperässä kauas pois? Nuoret ehkä.... Mitenkä käy omakotitalolle.... Myytyä ei saa muutaku kovalla tappiolla jos sitenkään, eli elämäntyö hukkaan... Jos meinais vuokralla asua esim. Eteläsuomessa niin ei kannata... Itte kuulin 80-90 luvuilla pääkaupunkiseudulla töissä... Joka toinen viikonloppu ajelin Pyhäjärvelle... Nuoren joksoi ei enää

Äänestä
  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    🍒 ­N­­­y­­m­­­f­o­­­m­a­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Älä kysele tyhmiä!

Äänestä
  • 17.21, ainoastaan tyhmä kommentoi noin !

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    17.21, ainoastaan tyhmä kommentoi noin !

    Haista sinä pitkä v*ttu🤣👍

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Haista sinä pitkä v*ttu🤣👍

    Haistoin jo ei tarvitse toistaa samaa.

    Äänestä

Kyllähän se taajamassa asuvalle on päänsärky kun työvoimatoimisto pitää yhteyttä ja pakottaa, kiristää ottamaan työtä kuin työtä halusit tai et, sosiaaliretale on muutenkin sellainen nössö persereikä 🤣

Äänestä
  • Tummelipoika siellä uhoaa.

    Äänestä

Kaivosuusioiden eu rahoituksen ehto on työpaikkojen syntymisen edistäminen lukumäärätavoitteineen. Miten on tavoitteet täyttyneet?

Äänestä

Nyt kun Pyhäjärvelle on saatu vihreyden, kunta talouden ja työllisyyden ja henkisen kasvun pelastajaksi kolme tuulimyllyä niin rohkenen kysyä kokemuksia:

Montako pyhäjärvistä nyt työllistyy yhtä viiden miljoonan euron investointia eli myllyä kohti?

Kun tämän olette saaneet tutkittua on meidän helpompi arvioida paljonko työllistyy neljä sadan myllyn pystytyksen jälkeen. Ihan kertolaskulla.

Äänestä
  • Kolme tuulimyllyä? Ihanko itse olet laskenut? Tuulivoima tulee pelastamaan monen kunnan talouden, myös Pyhäjärven. Lisäksi moni saa työpaikan niin rakennusvaiheessa kuin myöhemmin👌

    Äänestä

Töitä on jos viittii tehrä ja opetella uutta.......

Äänestä
  • 10.36.53 kommentoijille sen verran että eipä ole ne sinunkaan työpaikat lapiohommia kummempia. Lunta on voi lapsata ilman palkkaakin

    Äänestä

Montako työpaikkaa tulee Pyhäjärvelle yhtä tuulimyllyä kohti?
HÄH?!

Äänestä
  • Älä viitti piipittää , sä oo koskaan töitä tehny , venkula.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tällä sivulla moni kertoo ettei Pyhäjärvellä ole työpaikkaa, mutta mikä työttömiä pidättelee lähtemästä työn perässä muualle kauas pois

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu