Asu&Osta – uusi tapa ostaa koti
Hanki vastavalmistunut YIT Koti uudella tavalla! Ensin teet valitsemasi asunnon ostosta käsirahallisen esisopimuksen, ja pääset muuttamaan kotiin vuokralle saman tien. Kahden vuoden kuluessa vuokra-ajan alkamisesta voit ostaa kodin ikiomaksi. Asunnon hinnasta vähennämme käsirahan ja maksamasi vuokrat.
Edut pähkinänkuoressa:
Pääset aloittamaan kodin oston joustavasti vuokralla asuen.
Saat aikaa esimerkiksi vanhan asunnon myyntiin, kun sinun ei tarvitse heti maksaa uutta kotia.
Solmit ennen muuttoa valitsemastasi kodista vuokrasopimuksen ja esisopimuksen asunnon ostosta.
Maksat esisopimuksen solmimisen yhteydessä vain käsirahan, joka on 1 % asunnon velattomasta hinnasta. Vähennämme käsirahan asunnon hinnasta.
Asuntokaupat voit tehdä valitsemanasi ajankohtana 2 vuoden kuluessa vuokrasuhteen alkamisesta.
Hyvitämme 100 prosenttisesti ostohetkeen mennessä maksamasi vuokrat.
Voit irtisanoa vuokra- ja esisopimuksen 1 kuukauden irtisanomisajalla. Tällöin emme palauta käsirahaa tai maksamiasi vuokria.
Kiinnostuitko? Ota yhteyttä YIT Asuntomyyntiin, niin kerromme lisää! Asuntoja on tarjolla rajattu määrä.
Ihan kiva systeemi YIT Koti ikiomaksi,jos olis hinnat halvemmat
7
525
Vastaukset
- Anonyymi
Tossa mallissa asunto on pakko ostaa tai menetät sen maksamas1% asunnon velattomasta hinnasta ,velaton hinta 600000e menetät 6kiloa,varmasti on vielä muutakin hämärää suhmurointia.tommoset kulkukauppias tarjoukset kannattaa kiertää hyvin kaukaa
- Anonyymi
Toisaalla palstalla on kerrottu uhkakuvista, joiden mukaan, jos firma menee konkkaan, saatat olla kämppinesi tosi vaikeuksissa !
Tämä koskee tällä hetkellä kaikkia uusia asuntoja !
Konkan lisäksi toinen ja huomaamattomampi pommi lepää siinä, että kaikkia huoneistoja ei saada kaupaksi !
Tällöin alkaa kasaantua Vasitike-paineita !!!
--------------------------------------------------------
Danske Bank: Taloyhtiöissä varauduttava hoitovastikkeiden nousuun keväällä.
Se kehottaa taloyhtiöiden yhtiökokouksia pohtimaan, voisiko osakkaiden maksamia vastikkeita muuttaa useammin kuin kerran vuodessa.
https://www.hs.fi/talous/art-2000010308344.html
Itse en totisesti sotkisi käsiäni uusiin, joista ei lopulta tiedä, mikä niiden tilanne on !
Puhumattakaan, työmarkkinatilanteesta
Ottkaa huomioon, .. JÄRJESTELMÄROMAHDUS, joista teitä varoitin.
Se EI mene ohi !
t. haans.sea, luotettava ja varma, ei kusettaja !
- Anonyymi
Hyvä diili, esim, kolmensadantuhannen uudiasunto, maksat käsrahan 3 tonnia ja pääset sisään ja maksat vuokraa 780 euroa/kk ja kahden vuoden jälkeen voit lunastaa omaksi ja käsiraha ja vuokrat vähennetään hinnasta.
Minä aion tuohon tarttua on aikaa oma kämppä myydä ja saada uusi hieno asunto hyvältä paikalta kerrankin hyvä tarjous Yit:ltä.
Terveisin PK-seudun mies.- Anonyymi
Ei riitä 780 vuokra yksiöstä?ja 300000 läävä.ei ei ja ei kiitos
- Anonyymi
En osta millään hinnalla noita virolaisten tekemiä paskoja, Viisi vuotta ja täysremontti,
- Anonyymi
Juu niin sutta ja sekundaa että oikee pahaa tekee katsoa kuka noita korsuja ostelee.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..1716185Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa614693Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu544454Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään
voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa644279Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa682692En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.622205Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1331662odotatko vielä viestiä minulta...
Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan1331574- 491494
- 341328