Dingon keikat

Anonyymi-ap

Kun kuulin radiosta uutisen Pepen kuolemasta..meinasin pyörtyä.Kirjaimellisesti. Olen ollut Dingo-fani sieltä alusta asti ja Dingolla on ollut tärkeä rooli elämässä.

Yhtä asiaa olen ihmetellyt joka liittyy Dingon keikkoihin.Onko kellään antaa mitään tietoa siitä mistä heidän tulevia keikkoja voi nähdä? Facebookissa ym. sivustoilla näkyy vain joitakin kevään ja kesän isompia.Juuri näin tuoreen vidon tubessa esim Lapfjärdin keikalta? Mistä ihmeestä noita keikkapaikkoja voi löytää jos ei ne netissä lue missään? Eihän noihin pääse jos ei tiedä missä niitä on.Ei auta että näkee videoita jälkikäteen?Aika huonoa keikkamainontaa jos ovat jotenkin "salaisia" tai mainostetaan vain paikallisesti jossain lyhtypylvään tolpalla.

7

667

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ny vähä valoja päälle ja tilannetajua.!
      Bändin yks jäsen on kuolla kupsahtanu.
      Jonka jälkeen sopii miettiä että jatkaako yhtye.

      • Anonyymi

        Ainakin eilen olivat keikalla. YouTubessa on video keikalta.

        Varmasti pohtivat miten jatkavat. Mutta uskon, että sovitut keikat ainakin tehdään.


    • Anonyymi

      Kyllä ne jatkaa. Pepen toive ihan varmasti. Mitä muuta ne tekisi. Dingo vetää tuvat täyteen edelleen. Soolokeikoilla kävisi vain kourallinen väkeä.

      Kesän keikkalista päivittyy myöhemmin.

    • Anonyymi

      Lauantain keikalla lavan edessä oli Pepen basso jossa valkoinen ruusu.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arvaa miten paljon

      Haluan sua?
      Ikävä
      94
      1749
    2. Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.

      https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr
      Maailman menoa
      240
      1553
    3. Mitä toiveita ja ajatuksia sulla

      On kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      89
      1356
    4. Sunnuntai terveiset kaivatulle

      Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!
      Ikävä
      65
      1025
    5. Aika usein mietin sitä

      Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t
      Ikävä
      46
      931
    6. Rakastan sinua ja

      Tiedät sen.
      Ikävä
      47
      918
    7. Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?

      Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman
      Ikävä
      38
      908
    8. Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !

      Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si
      Suomussalmi
      9
      894
    9. On ikävä sua

      Rakas ❤️.
      Ikävä
      46
      852
    10. IS Viikonloppu 26.-27.4.2025

      Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika
      Sanaristikot
      35
      829
    Aihe