SUOMEN POTKUPALLO-AMATÖÖRIEN PUUHASTELUA!?

Mitä jos unohdettaisiin jalkapallosta puhuminen Suomen Maajoukkueen ja Palloliiton osalta.
Ainakin omalta kohdaltani oli viimeinen pisara ettei valmentajaa vaihdeta välittömästi eilisen katastrofin jälkeen.
Palloliiton johtoportaan,etenkin Pekka Hämäläisen olisi kanssa kannettava vastuunsa ja erottava.Voisivat vaikka lähteä Muurisen kanssa katsomaan Marsin maisemia,yksisuuntaisella lennolla..
Ja osa pelaajistakin kuuluisi sinne samalle lennolle jos pitää Muurista vielä puolustella ja sanoa ettei tarvitse vaihtaa!
Niin,amatöörejä kun ovat..
Omalta kohdaltani ainakin riitti maajoukkueen pelien katsominen.Ihan tarpeeksi on tiettyjen Muurisen suosikkipelaajien pelleilyä tullut nähtyä.
Jos kerta Muurinen saa jatkaa niin tulisi tehtävä selväksi että pelaajat kuten Nurmela,Kopteff,Kolkka,Saarinen eivät tule maajoukkuekutsua enää saamaan vaan tilalle otetaan nuoria pelaajia kokeilemaan ja totuttelemaan tulevaisuutta varten.Ja niin hyvä pelaaja kuin Litmasen Jari onkin ollut ja on edelleen,niin maajoukkueen olisi ehkä viisainta alkaa opetella tulemaan toimeen ilman häntä.
Ja vaikka Jussi Jääskeläinen onkin ollut itse varmuus Boltonin maalilla niin näytöt maajoukkueessa eivät ole olleet samaa tasoa.
Toisekseen,miten Palloliiton johto voi todeta että
ei ole varaa ulkomaalaiseen valmentajaan?Eikö juuri solmittu rahakas TV-sopimus Canal :n kanssa että sitä rahaa olisi enemmän käytettävissä?Ja eikö jo Muurisenkin liksalla(n.170.000€/vuosi)jo jonkun ulkomaalaisenkin,ihan kohtuu hyvänkin valmentajankin palkkaisi?
Ovatko Canalin TV-rahat menneet Palloliiton johdon kissanristiäisiin ja Kalastajatorpan pitkiin kosteisiin lounaisiin jos eivät edes valmentajaan riitä?!Vai myytiinkö oikeudet sittenkin pilkkahinnalla?

3

409

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NAISET YRITTAA

      MITA TEKEVAT MIEHET HAVIAVAT 0 - 4 JA

      • blackmagictiger

        EIKÖ PALLOLIITTO VOISI KUSTANTAA TALVIHARJOITTELU KIERTUETTA ETELA-AMERIKKAAN < BRASILIA.JNE JOSTA SAISIMME OPPIA.ESIM 2-1.1-2.3-2 PELEJA AJATELLEN.


    • Muurinen ulos

      Hyvä kirjoitus, olet oikealla asialla!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      39
      2311
    2. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      59
      764
    3. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      41
      731
    4. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      80
      569
    5. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      7
      529
    6. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      62
      522
    7. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      184
      519
    8. Pientä pintaremonttia

      Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k
      Hyrynsalmi
      16
      514
    9. Mitä oikeasti haluat?

      🥹
      Ikävä
      42
      510
    10. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      45
      510
    Aihe