Jo on aikoihin eletty:

Meetvurstista voi saada sukupuolitaudin.
Minä en ainakaan osta enään meetvurstia. Vieläkö ajattelette ettei meitä myrkytetä hallituksen toimesta?
11323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

No niin, sinähän olet oikea järjenjättiläinen. Tai sitten tämä on provo🤭😅😂

Äänestä
  • Ihan uutisissa on lukenut meetvurstista ja hepatiitti viiruksesta

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Ihan uutisissa on lukenut meetvurstista ja hepatiitti viiruksesta

    Ei se ole sukupuolitauti. Se on maksatulehdus l. E-hepateetti.

    B ja C ovat seksitauteja.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Ihan uutisissa on lukenut meetvurstista ja hepatiitti viiruksesta

    Kyseinen hepatiitti E ei ole sukupuolitauti, vaan viruksen aiheuttama maksatulehdus. Tartunnan lähteenä on ollut meetvurstit (metukat tehdään kylmäsavustamalla).
    E-hepatiittitartuntaa voi ehkäistä välttämällä kypsentämättömän sian- ja peuranlihan ja nilviäisten syömistä.
    Käsienpesu WC:ssä käynnin jälkeen ja ennen ruokailua auttaa myös tartunnan ehkäisyssä. Ulkomaan matkoilla kannattaa juoda vain kaupasta ostettua pullotettua juomavettä. Hepatiitti B ja C ovat sukupuolitauteja.

    Äänestä

Lukekaa kriittisesti ja ajatelkaa samalla omilla aivoilla ahkerasti, niin ei pääse käymään kuten aloittajalle tässä kävi.

Äänestä
  • Minä ajattelen nimenomaisesti.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Minä ajattelen nimenomaisesti.

    Et ajattele. Kukaan sellainen, joka luulee meetwurstista saavansa sukupuolitaudin nimenomaan ei ajattele.

    Äänestä

Ei onnistu persuilta.

Äänestä

Paha saa palkkansa. Se on ihan oikein, jos aiheutat itse väkivaltaa ja tappamista, saat maksaa siitä terveydellä ja hengelläsi.

Äänestä

Ei sitä tarvi sinne tunkea!

Äänestä

On taas ulkolaista halpalihaa käytetty meetwurstissakin.

Italiassa kiellettiin taannoin eteläamerikkalaiset pihvit, kun siell huomattiin että miehille alkoi siitä kasvaa tissit. Karjaa oli kasvatettu naishormoneilla, että ne lihoisi ja kasvaisi äkkiä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Meetvurstista voi saada sukupuolitaudin.
Minä en ainakaan osta enään meetvurstia. Vieläkö ajattelette ettei meitä myrkytetä hallituksen toimesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu