Raakaa nousu onneksi vasta kesällä

Ehtii vielä kun iskee
3184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Toivotaan myöhästyy vielä.

Äänestä

Empivät onneksi

Äänestä

Muistakaa se HS Visiossa maaliskuun alkupuoliskolla ollut ennuste sitä, että tämän vuoden aikana nähdään ns. "pakon sanelemana" yrityskauppoja. Oma Veikkaus on, että Revenio ostetaan Helsingin pörssistä pois vielä ennen kuin kalenterivuosi ehtii vaihtua kaksvitoseksi.

Saa ehdottaa myös muita pienempiä firmoja, joiden tilanne itsenäisenä toimijana käy kassakriisin takia tukalaksi ja edessä on tulla hotkaistuksi halvalla jonkin kv. jätin toimesta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ehtii vielä kun iskee

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu