Tojotollakko on monet kerrat valheellisesti väittänyt että Toyota on tuonut moniventtilitekniikan ensimmäisenä sarjatuotantoautoihin. Me kaikki lukutaitoist tiedämme että tuo ei pidä paikkaansa lainkaan. Ennen Toyotaa sarjatuotannossa oli useammankin valmistajalla moniventtiili-malleja. Esim Nissan Skyline 1969, Ford escort 1970 vain pari mainitakseni. Lista on pitkä.Toyota ei ole edes ensimmäinen japanilainen valmistaja joka on esitellyt moniventtiilikoneen. Ensimmäinen oli Nissan.
Tätä tojotollakko maailmaa ei voi muuten selittää kuin että hän on täysin ulkomaailmasta sulkeutunut ja hän kykenee ymmärtämään vain asioita jotka on nähty tai tunnustettu siellä syrjäkylän essonbaarissa. Eli jos tollakko saa tietää ensimmäistä kertaa siellä essonbaarissa että nyt on tojotalla moniventtiilikone kun luottomyyjä niin on kertonut niin moniventtikoneiden ajanlasku alkaa siitä.
Tollakon kaaliin ei mahdu edes vuosikymmeniä myöhemmin että se Corolla ei oikeasti ollut ensimmäinen sarjatuotannossa ollut moniventtiilikone. Se oli vain ensimmäinen josta tieto saavutti myös ne syrjäkylän essonbaarin syrjäytyneet.
https://en.wikipedia.org/wiki/Multi-valve
Tätä tojotollakko maailmaa ei voi muuten selittää kuin että hän on täysin ulkomaailmasta sulkeutunut ja hän kykenee ymmärtämään vain asioita jotka on nähty tai tunnustettu siellä syrjäkylän essonbaarissa. Eli jos tollakko saa tietää ensimmäistä kertaa siellä essonbaarissa että nyt on tojotalla moniventtiilikone kun luottomyyjä niin on kertonut niin moniventtikoneiden ajanlasku alkaa siitä.
Tollakon kaaliin ei mahdu edes vuosikymmeniä myöhemmin että se Corolla ei oikeasti ollut ensimmäinen sarjatuotannossa ollut moniventtiilikone. Se oli vain ensimmäinen josta tieto saavutti myös ne syrjäkylän essonbaarin syrjäytyneet.
https://en.wikipedia.org/wiki/Multi-valve
Vastaukset 22
Vanhimmat
Eipä tehdä enää ESSON-Baareissa, kun Ei Enää ESSON-Baareja olekaan !
Me taas tiedämme, että tuon on vain sellainen sanonta jolla tarkoitetaan turhien joutosetien ja nuorten amispoikien kokoontumispaikkoja jotka nykyään on useimmiten ABC:n kahvila.
En tiiä missä asut, ilmeisesti jossain takapajulassa, jossa on jäänteenä esson kyltti, mutta en edes muista, koska täälltä on se viimenenkin kyltti kadonnut, mutta mennääs tohon tojotaan.
Ittellä ollut kaksi (2), eikä sen parempaa autoa ole itellä ollut koskaan. Ei ne ollut tuliteriä, mutta kumpikin kulkee edelleen (varma tieto), varmasti on jo remppaa tarvinnut tehdä, ei mikään ikuisesti kestä.
Kumpikin noista tojoista oli itsellä yli 10v, eikä tielle jättänyt kertaakaan. Sitten myin corollan, harmittaa vieläkin ja ostin tuoreemman (ei uusi) biilin. Ei sekään ollut mikään saksan ihme, mutta silläkin menin yli 10v ja myin pois, kun olis ollut remppa edessä. Ostettiin sekin heti pois.
Yllätys ei liene, että japsi on taas, ei uusi vaan vanha. Sen ajattelin riittävän 10v. No aika näyttää.
Sitten vielä yksi asia:
Avaudu ihmeessä, mistä olet saanut tuollaisen toyota-trauman (lääketiet. nimi TT)? Juontaako jo lapsuudesta? Oletko mahdollisesti saanut alkusi/syntynyt toyotan takapenkillä?
Näkisin että ne traumat ovat näillä tojovaareilla jotka kirjoittelevat säännöllisesti näitä hengenkohotusketjuja Toyotasta ja vielä valehtelemalla yhä uudelleen samasta asiasta. Jonka kaikki tietävät valheeksi. Kirjoittaja itsekin.
Mitä sellaisen ihmisen päässä liikkuu? Itse koen piirtäväni vain satiirista kuvaa näistä hömelöistä tojovaareista kajoamatta mitenkään itse autoon nimeltä Toyota.
Miksi sinun pitää riehua täällä vuosikausia Toyotan vastustajana ja Toyotasta valehtelijana. Kerrohan nyt vain avoimesti diagnoosisi.
Se on valehtelua jos väittää että Toyota on tuonut moniventtilitekniikan ensimmäisenä sarjatuotantoautoihin. Me kaikki lukutaitoist tiedämme että tuo ei pidä paikkaansa lainkaan. Ennen Toyotaa sarjatuotannossa oli useammankin valmistajalla moniventtiili-malleja. Esim Nissan Skyline 1969, Ford escort 1970 vain pari mainitakseni. Lista on pitkä.Toyota ei ole edes ensimmäinen japanilainen valmistaja joka on esitellyt moniventtiilikoneen. Ensimmäinen oli Nissan.
Linkki avauksessa.
On sulla siinä tietolähde, jonne jokainen essonbaarilainen saa kirjoittaa mitä tahansa.
Avaudu ihmeessä, mistä olet saanut tuollaisen Toyota-trauman. Kerro diagnoosisi? Juontaako jo lapsuuden tapahtumista vai olitko töissä Toyotalla, mutta et pärjännyt siellä? Oletko mahdollisesti saanut alkusi tai syntynyt Toyotan takapenkillä?
Miksi sinä muutit tuota Wikipedian tekstiä valheelliseksi?
Käyppä kokeilemassa voitko julkaista wikipediassa omaa todellisuuttasi vastaavaa sisältöä Toyotasta. Ei tule onnistumaan, että vielä huomennakin valehtelusi olisi luettavissa.
Sinähän sen tiedät.
Osaan lukea wikipedian säännöt, toisin kuin sinä!
Omituinen tojohönön vihjaus, että joku täällä kommentoivista oli muuttanut wikipedian tekstiä, osoittaa täydellistä tietämättömyyttä wikipediasta.
Kuka tahansa voi tarkistaa mitä, milloin ja kuka wikipedian artikkeleihin on muutoksia tehnyt. Vaatii vain hieman enemmän ymmärrystä kuin alakoulun 1. luokkalaisella.
Miksi täällä jatkuvasti taistellaan Toyotasta erittäin huonossa äänilajissa? Minä olen jo ikäni puolesta oikea Tojo-papparainen (täytän kohta 79 vuotta), mutta kertaakaan en ole Toyotaa aiheettomasti kehunut. Tosiasia on kuitenklin se, että olen parhaillaan lähdössä viinakauppaan itselataavalla hybridi-Toyotalla, koska se on paras ja varmatoimisin auto tällaisilla tärkeillä reissuilla.
Hyvää Pääsiäistä myös huonompien merkkien omistajille.
Tulihan se aiheeton kehuminen sieltä! Parempi myöhään kuin ei milloinkaan.
Millä tahansa rämällä voi lähimmässä viinakaupassa käydä, vaikka kilvettömällä ajokiellossa olevalla Corollalla.
Toyota on kunnossa, ja rahaa on lompsassa, mutta kauppa ei ole tänään auki. Täytynee tyytyä vain muniin ja mämmiin. Viljatuotehan se mämmikin on, joten ei valiteta.
Täällä taas tojotistit tekevät itsestään pellejä oikein urakalla.
Voi vapaasti todistaa tämän vääräksi jos pystyy.
"Ennen Toyotaa sarjatuotannossa oli useammankin valmistajalla moniventtiili-malleja. Esim Nissan Skyline 1969, Ford escort 1970 vain pari mainitakseni. Lista on pitkä.Toyota ei ole edes ensimmäinen japanilainen valmistaja joka on esitellyt moniventtiilikoneen. Ensimmäinen oli Nissan."
Tojotollakko itsekin tietää että tämä on totta. Kunhan änkyttääwikipediasta lämpimikseen kun ei muutakaan voi. Hirveä tarve sanoa jotain vaikkei oikeasti ole asiaa.
Juoppovaarillekin postauksen aiheeksi riittää omasta alkoreissustaan uutisointi. Onpa jännää.
Ensirekisteröintitilaston julkaisu alkaa tääs jännittää Toyotan mollaajia.
Jännitys nousee vielä lisää tänään.
On ollut hauska seurata seurata miten tojotollukan moniventtiili-tarina muuttuu joka päivä sitämukaa kun sen valehtelu ammutaan alas.
Tulee mieleen true crime-ohjelmissa nähdyt taparikollisten ja elämäntapa-valehtelijoiden jutut kun kuulemisissa aletaan oikeasti ottamaan selvää mitä tämä jamppa on hommaillut.
Aina kun yksi valhe ositetaan turhaksi niin elämäntapa-valehtelija kaivaa päästään esiin uuden valheen.
Tässä tarina on edennyt niin että tojotisti valehteli ensin että Toyota on KEKSINYT moniventtiilikoneet. Tämä vale ammuttiin alas.
Sitten tarina muuttui niin että Toyota on ensimmäinen SARJATUOTANTOna moniventtiilikoneita tehnyt. Sekin ammuttiin alas faktoilla.
Nyt on menossa kolmas versio jossa Toyota on ensimmäinen MASSATUOTANTONA moniventtiilikoneita tehnyt.
Aika paljon tojotistin tarina on muuttunut faktojen edessä.
Kaikissa asioissa iha sävel tällä palstalla. Toyota ja uskovaiset huijaa ihan mitä ja mistä vain et joku muka suosio muka säilyisi. On tämä aika naurettavaa touhua miten joku jaksaa syöttää tollasta soopaa palstalle.
Toyota jos ei ole keksinyt kaikkea niin ainakin kehittänyt kaikki toimiviksi.
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍒 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18339218
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞