Kirjasto Ylivieskaan

Rakennettava uusi kirjasto Ylivieskaan, vanhan vois antaa vaikka toimintakeskukseksi maahanmuuttajille.
6477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Minkä takia? Joko sinneki on se Ylivieskalaisten homehysteria iskeny?

Äänestä
  • Ei mikään hysteria. Siellä on hometta.

    Äänestä

Joko löytyy hometta, alakakaa valittaan siitäkin.

Äänestä

Ei ole hometta. Käyttöikänsä puolesta jo aika lopussa muuten. Energiatehokkuus yms 60 luvulta

Äänestä
  • Kaarto vois jo tarjouksen pistää sisään valmiiksi,

    Äänestä

  • Taitaa olla että jos sen vanhan purkaa sillä kustannuksella energiaa ostaisi vuosikymmenen ja jos sen uuden rakentaa ja sen energia ja rakentaminen maksaa useamman vuosikymmenen energiakulut

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Rakennettava uusi kirjasto Ylivieskaan, vanhan vois antaa vaikka toimintakeskukseksi maahanmuuttajille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu