Reagilasta unettomuutta!

Anonyymi-ap

Onko muita jotka ovat saaneet Reagilasta unettomuuden? Jatkoitteko käyttöä silti? Onko muita jotka ovat saaneet Reagilasta katkonaiset yöunet?

Yöunet ovat lyhentyneet tunnilla, herään puolituntia nukahtamisen jälkeen, mutta saan sitten taas unta.

4

250

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Reagila ja Abilify aiheuttivat minulle todella pahaa unettomuutta. Ne ovat olleet pahimmat lääkkeet aiheuttamaan unettomuutta. En suosittele niitä, mutta Rxulti on parempi versio Reagilasta ja Abilifystä. Sen vaikutus on samankaltainen mutta se ei aiheuta haittoja yhtä paljon. Siitä tulee myös vähemmän unettomuutta.

      • Anonyymi

        🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

        ❤️ ­­­N­­­y­m­f­­o­­m­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Olen syönyt Reagilaa joitain kuukausia. Ensimmäiset kuukaudet se aiheutti yöllistä heräilyä ja valvomista useita tunteja yössä. Koska hyödyt olivat silti suuremmat, jatkoin syömistä esim. masennus puolittui ja itsemurhaisuus loppui. Valvominen väheni vähitellen, ja nyt alkaa olla jo ohi. Aloitusannoksesta on nyt jo triplattu.

    • Anonyymi00007

      Reagila aiheutti aluksi unettomuutta, mutta tilanne tasaantui parissa-kolmessa viikossa. Koska lääkkeen hyödyt (masennusoireiden, itsesyytösten ja passiivisuuden väheneminen noin muutamia mainitakseni) ovat niin suuret, jatkoin käyttöä sisukkaasti, enkä kadu. Syön Reagilaa minimiannoksella 1.5 mg/vrk. Annosta yritettiin nostaa litiumia hiukan vähennettäessä vapinan takia, mutta aloin saada pahoja haittavaikutuksia, joten annos laskettiin alkuperäiselle tasolle.
      Olen nyt käyttänyt Reagilaa puoli vuotta, ja ainakin yhdistettynä litiumiin se on muuttanut elämän todella paljon parempaan suuntaan.
      Minulla on kaksisuuntainen mielialahäiriö tyyppi 1. Aluksi Reagilan vaikutus - aktivoituminen ja unettomuus - olivat niin yllättäviä, että pelkäsin jo hypomaniaa. Niin ei kuitenkaan ollut, ja olo tasaantui, vaikka hyvät vaikutukset jäivät.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      217
      6679
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      133
      5584
    3. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      293
      3631
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      128
      3510
    5. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      125
      2537
    6. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      4
      2190
    7. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      59
      2021
    8. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      2006
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      63
      1803
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      106
      1544
    Aihe