Pohjatyöt aloitettu tekemään.
Lidl tulee Kannukseen
19
1346
Vastaukset
- Anonyymi
:D :D :D hahhaa.. ;)
- Anonyymi
Kun ajeltiin Kannuksen " läpi" tyhjyyttään ammottavat liiketilat pistivät silmään. Tuskin kukaan kauppias investoi Kannukseen.
- Anonyymi
Saman huomannut Valtakatu autionja ruma, ei houkuta ketään muuttamaan, tai liikettä perustamaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saman huomannut Valtakatu autionja ruma, ei houkuta ketään muuttamaan, tai liikettä perustamaan.
Lidl ja Prisma kyllä tois asukkaita Kannukseen.Myös tyhjillään olevat puutarhahallit kaipaisivat työtä pelkäämätöntä yrittäjää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lidl ja Prisma kyllä tois asukkaita Kannukseen.Myös tyhjillään olevat puutarhahallit kaipaisivat työtä pelkäämätöntä yrittäjää.
Työpaikat ainoa houkutus, oletko itse perheesi kanssa muuttanut jonnekin jonkun kaupan takia ? Hölmö.
- Anonyymi
Voi kun jotain eloa tänne saataisiin, Valtakatu autio ja masentava. Tyhjät liiketilat ja rappioituneet julkisivut eivät houkuta ketään.
- Anonyymi
Kauppapäivät tulee oletko valmis.
- Anonyymi
Sensaatio kerranki sivistys on saapunut Kannukseen uskomatonta suuri maineikas Saksalainen suuri tavaratalo ketju Lidle rakentaa Kannukseen ihqu uuden myymälän varmasti on kovat avakaistarjoukset siellä sanonon minä tytöt ja pojat että siellä on monemoista tuotetta tarjolla,ja laadukasta s markettien ja koo markettien ahneet sika johtajat vaan höpisee hintojen alennuksista mutta Lidle toteuttaa ne todellakin.
- Anonyymi
Mustalaiset ei käy Lidlissä. Kuulemma johtuu jostain leiri kokemuksista missä oli joutunut työskentelemään.
- Anonyymi
Jos näin on että tulee,onneksi olkoon!K- ja S ryhmä on saanut kupata aivan liian kauan.Jos paikkakunnalla on pelkkä Sale rystöhinnoilla ei ole mitään rajaa!
- Anonyymi
Tuleeko myymäläauto tänne Eskolaan ja pankkiauto?
- Anonyymi
Kannukseen Lidl, tai joku muu kauppaketju. Laittakaa edes nuo kadut autolla ajettavaan kuntoon, väistellä sai kuoppia ja onnella selvittiin Kannuksesta ilman iskarivaurioita. Mikä siellä mättää... Kun ei katuja varsinkaan keskustassa saada kuntoon.
- Anonyymi
LIDL ei asio kuin mustaihoiset. Ei huolita kauppaa Kannukseen, joku taso.
- Anonyymi
Ennen tulee Lidl Ullavan kuin Kannukseen!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.2355386Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki843464PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1193218Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma423053Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne722929Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv922738Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest152425Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k1032297- 1651786
Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä
Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn91420