Nyt ne on loppu, en keksi ennää mitään mitä vois Puijon tornista tehdä.
Keksitkö sinä?
Puijon torni ideat
12
662
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi pitäisi?
- Anonyymi
Aina pittää kehittää uutta, ei saa jäähä tulleen makkaamaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aina pittää kehittää uutta, ei saa jäähä tulleen makkaamaan.
Puijon tornin nimitys "Puijon torni" kuulostaa tylsältä. Pitäisi järjestää nimikilpailu tornin uudesta nimestä. Nimen pitäisi olla savolaishuumorin inspiroima, sellainen joka vetäisi kuulijan suupielet ylöspäin. Oma ehdotukseni on "Nuijjapiä".
Täkäläiselle moottoritielle keksittiin aikoinaan nimi "Sujjaos", mutta sen käyttö on jäänyt valitettavan vähäiseksi.
- Anonyymi
Nythän minä hokasin, tehdään Puijon ravintolasta akvaario.
Vesitiiviiksi ja vettä täyteen ja kultakaloja ja ahvenia uimaan. - Anonyymi
Laitetaan sen katolle antenni.
- Anonyymi
Puijo
- Anonyymi
Muaelimanj napa!
Torni voessii pyörittöö taivasta, onhan siinä se pyörivä keksintöe jo valammiina. - Anonyymi
On täällä ideoita ollut mutta ei moderaattorin mieleisiä nii hän sensuroi.
Missä on sanan vapaus ?
Ketjusta on poistettu 30 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.858050Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m896063Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875557Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675486Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134720Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232478Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys312189Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51339Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71334Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa431174