Joko kumppanuuspöydässä Esedun tila-asia on käsitelty? Peltihalli kuntiopuistoon ja ysiysi rakentamaan on kustannustehokkain rakaisu metsäkoneille. Mitään betonielementti ratkaisua ei pidä lähteä toteuttamaan. Puuhalli olisi metsäpu8lelle edustavin ratkaisu ja liimapuut Partaharjulta.
Missä vaiheessa on Esedun uudet tilat?
Anonyymi-ap
7378
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Vanha halli Kuusitiellä näyttää tosi hyvälle kun hakijoita on puolet entisestä.
Kun suurin osa toiminnasta siirtyi Hiekanpäähän ja Keskuskoululle, niin Kuusitielle jäi paljon tyhjää tilaa. Oikeastiko sieltä ei löydy metsäpuolelle sopivaa tilaa valmiina?
Jälleen kerran tuntuu meinaan siltä, että väkisin ollaan rakentamassa kaupungin kustannuksella jotain, jotta firmoille saadaan urakoita.
Eikö metsäkoneet ole metsässä eikä hallissa
Eiks keskustasta löydy? TB ja vasta puolella iso tila tyhjänä,,,
Vieressä elokuvateatteri/oppilatios rakennus (elokuvateatteri siirtyy keskustaan ja oppilaitos siirtynyt,,,)
Eikö metsäpuolen kannattaisi olla kokonaan Nikkarilassa jos kerran uutta ruvetaan rakentamaan?
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🍒 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18346332
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞