kuukautisista

Anonyymi-ap

Hei mulla on nyt menossa jo kolmatta kertaa kuukautiset ja tiiättekö saako pitää yhtä sidettä yli 10 h jos siteeseen ei tule mitään?

9

444

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Puolivuotta !

    • Anonyymi

      Jos sulla ei tule vuotoa niin en suosittele pitää sidettä turhaan. Se hautoo kuitenkin sun alapäätä ja vaikka sulle ei tulis verta niin valkovuotoa voi tulla ja en suosittele pitää likaista sidettä.

      • Anonyymi

        ei se ole likainen mutta se haisee niin tiedättekö miks


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ei se ole likainen mutta se haisee niin tiedättekö miks

        Haju tulee ihan ihon ja alapään eritteistä ja terveellä on hapahko tuoksu. Alapäätä ei sisältä saa pestä saippualla, nivuset voi ja peräaukon. Emätin puhdistaa tavallaan itse itsensä jolloin oikea happamuus säilyy. Netistä löytyy hyvin tietoa asiallisilta terveyssivuilta. Kuukautiset tasaantuu ajan mittaan ja pikkuhousunsuojia saa kaupasta. Kaikki on luonnollista ja kuuluu kehitykseen.


    • Anonyymi

      tiedän vain kuinka kuukautisia lopettaa pitkäksi aikaa

    • Anonyymi

      Ei! Sidettä ei kannata pitää yli 8h koska siteessä bakteerit alkaa kasvaa ja voi tulla ikäviä tulehduksia!

    • Anonyymi

      Kolme sidettä vuorokaudessa on terveellinen minimi. Viimeisinä niukkoina päivinä isompi pikkuhoususuoja riittää, ei tarvitse pitää yöllä.

    • Anonyymi

      Kannattaa katsoa paketista että kuinka pitkään sitä voi pitää :)

    • Anonyymi

      Haisemaanhan alkaa, jos pitää liian kauan ja 10 tuntia on kyllä aivan liian kauan pitää samaa sidettä.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      174
      1182
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      45
      619
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      559
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      301
      554
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      225
      538
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      519
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      502
    Aihe