https://www.rumba.fi/uutiset/costello-hautamaki-marko-hietala-nama-artistit-seiskan-mukaan-tulevalle-vain-elamaa-kaudelle/
Vielä ei varmaa mutta.. Tämähän oli vain ajan kysymys.
Vielä ei varmaa mutta.. Tämähän oli vain ajan kysymys.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Onko sama Make, joka ilmoitti saaneensa tarpeekseen musiikkibisneksestä?
Juuri sama mies! Mutta bisnes on bisnes!
Nuoriko vaatii rahaa ! Miks pitää olla 20 v. nuorempi vaimo? Ihan tavallinen brassi se on eikä yhtään kaunis eikä fiksu, ent. kampaaja huhhuu
Ja Tarja tulee duettopariksi vetää jonkun joikun
Hienointa olisi kun Nightwish United saataisiin vielä Beebee-taloon tai muulle parinvaihtobiitsille koko konkkaronkka. Jäähyväiskiertue.
Yhtä epätasapainoiselta tuo nyyhkymusatuoteohjelman lineuppikin kyllä vaikuttaa. Eikö nyt taas muita 15 minuutin kuuluisuuksia ja viidennen kerran osallistujia ole keksitty kahden oikean musiikkihahmon lisäksi, vai eikö ole halukkaita enää.
100% varmaa siis, että loanheitto bändin suuntaan maksimoituu. Eipä ois tätäkään ukkoa enää kukaan muistanu, jos ei Holopainen ois ottanu bändiin 2000-luvun alussa.
Marko Hietalan mukana olo Vain Elämää sarjassa on jo hyvin hälyyttävä merkki jostain syvemmästä ongelmasta. Onko mies kuohittu kokonaan vai vuosikymmenten runsas alkoholin käyttö on vetänyt kaverin varatankille. Markon viimevuosien raittius ei paljon auta jos sisäelimet ja hermosto on ryypätty paskaksi.
Valitan naiset mutta toinenkin vaihtoehto on olemassa, hänen brasilialainen vaimonsa saattaa olla liian voimakastahtoinen nainen joka pistää ukon ottamaan joka euron mitä on vain saatavissa. Duetot Tarjan kanssa, kiertue Etelä-Amerikassa ja nyt Vain Elämää sekoilu. Joku mättää ja rajusti.
Juuri näin!
"Valitan naiset mutta toinenkin vaihtoehto on olemassa, hänen brasilialainen vaimonsa saattaa olla liian voimakastahtoinen nainen joka pistää ukon ottamaan joka euron mitä on vain saatavissa. "
😅Ai että taas kaiken takana on joku nainen? 🙄 Just joo ja ukot on puhtoisia pulmusia.
Eikös se niin laulussa sanota niin että "kaiken takana on nainen". Kyllä Matti ja Teppo tietää suomalaisen miehen psyykkeen. Ei miehet ole puhtoisia pulmusia mutta pääosin kumpikin sukupuoli (korostan tässä että niitä on todellakin vain kaksi 😁)ovat yhtä ahneita paskiaisia.
Riippuu pariskunnan taipumuksista kumpi dominoi parisuhdetta, usein ja korostan nykyään usein suomalainen mies on vietävissä oleva vässykkä 😒.
Markollekko kävi siis vähän niikuin "Tarjat"? Tarjankin ura lähti laskusuhdanteeseen kun päästi hämäräukkonsa tekemään bisneksiä.
Kyllä alamäki alkoi jo kun lähti humppahevibändiin ja kasvatti sen typerän "metalli"-puudeliparran.
Kestääkö hänen sydän tätä ? Liikaa työtä! Eikö se vaimolle ymmärtää että hän tapattaa omaa miestä?
Petyin kyllä kun kuulin että Marko on tähänkin mukaan lähtenyt... Eiköhän siellä jotain vihjailua ole ex bändin suuntaan josta saadaan taas raflaavat otsikot. Jotenkin kuulostaa jo epätoivoiselta tyrkyltä tämäkin ukko. Hänen takiaan minusta tuli alunperin Nightwish-fani mutta enää en kyllä arvosta.
Sama
Sama
jos Make pidä aurinkolaseja päässä koko kauden ajan niin pupillit kannattaa huomioida
Marko on ainoana ollut myös NW aikoinaan ollut tosi- tv ohjelmissa: Kuorosota ja magic- singer. Ei voittanut ekaa, jälkimmäisen voitti.
Masked singer siis...
No nyt voi ostaa vaatteita joissa on Markon naama !
No voihan mikä tyrkky! Onko rahavaikeuksissa vai uskoko hän että nyt kaikki ostaa nämä vaatteetkin ? Uskomaton itserakas, oksettaa jo nähdä häntä kaikkialla !