https://www.rumba.fi/uutiset/costello-hautamaki-marko-hietala-nama-artistit-seiskan-mukaan-tulevalle-vain-elamaa-kaudelle/
Vielä ei varmaa mutta.. Tämähän oli vain ajan kysymys.
Make Hietala Vain Elämää?
21
1504
Vastaukset 21
- Anonyymi
Onko sama Make, joka ilmoitti saaneensa tarpeekseen musiikkibisneksestä?
- Anonyymi
Juuri sama mies! Mutta bisnes on bisnes!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri sama mies! Mutta bisnes on bisnes!
Nuoriko vaatii rahaa ! Miks pitää olla 20 v. nuorempi vaimo? Ihan tavallinen brassi se on eikä yhtään kaunis eikä fiksu, ent. kampaaja huhhuu
- Anonyymi
Ja Tarja tulee duettopariksi vetää jonkun joikun
- Anonyymi
Hienointa olisi kun Nightwish United saataisiin vielä Beebee-taloon tai muulle parinvaihtobiitsille koko konkkaronkka. Jäähyväiskiertue.
Yhtä epätasapainoiselta tuo nyyhkymusatuoteohjelman lineuppikin kyllä vaikuttaa. Eikö nyt taas muita 15 minuutin kuuluisuuksia ja viidennen kerran osallistujia ole keksitty kahden oikean musiikkihahmon lisäksi, vai eikö ole halukkaita enää. - Anonyymi
100% varmaa siis, että loanheitto bändin suuntaan maksimoituu. Eipä ois tätäkään ukkoa enää kukaan muistanu, jos ei Holopainen ois ottanu bändiin 2000-luvun alussa.
- Anonyymi
Marko Hietalan mukana olo Vain Elämää sarjassa on jo hyvin hälyyttävä merkki jostain syvemmästä ongelmasta. Onko mies kuohittu kokonaan vai vuosikymmenten runsas alkoholin käyttö on vetänyt kaverin varatankille. Markon viimevuosien raittius ei paljon auta jos sisäelimet ja hermosto on ryypätty paskaksi.
Valitan naiset mutta toinenkin vaihtoehto on olemassa, hänen brasilialainen vaimonsa saattaa olla liian voimakastahtoinen nainen joka pistää ukon ottamaan joka euron mitä on vain saatavissa. Duetot Tarjan kanssa, kiertue Etelä-Amerikassa ja nyt Vain Elämää sekoilu. Joku mättää ja rajusti.- Anonyymi
Juuri näin!
- Anonyymi
"Valitan naiset mutta toinenkin vaihtoehto on olemassa, hänen brasilialainen vaimonsa saattaa olla liian voimakastahtoinen nainen joka pistää ukon ottamaan joka euron mitä on vain saatavissa. "
😅Ai että taas kaiken takana on joku nainen? 🙄 Just joo ja ukot on puhtoisia pulmusia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Valitan naiset mutta toinenkin vaihtoehto on olemassa, hänen brasilialainen vaimonsa saattaa olla liian voimakastahtoinen nainen joka pistää ukon ottamaan joka euron mitä on vain saatavissa. "
😅Ai että taas kaiken takana on joku nainen? 🙄 Just joo ja ukot on puhtoisia pulmusia.Eikös se niin laulussa sanota niin että "kaiken takana on nainen". Kyllä Matti ja Teppo tietää suomalaisen miehen psyykkeen. Ei miehet ole puhtoisia pulmusia mutta pääosin kumpikin sukupuoli (korostan tässä että niitä on todellakin vain kaksi 😁)ovat yhtä ahneita paskiaisia.
Riippuu pariskunnan taipumuksista kumpi dominoi parisuhdetta, usein ja korostan nykyään usein suomalainen mies on vietävissä oleva vässykkä 😒. - Anonyymi
Markollekko kävi siis vähän niikuin "Tarjat"? Tarjankin ura lähti laskusuhdanteeseen kun päästi hämäräukkonsa tekemään bisneksiä.
- Anonyymi
Kyllä alamäki alkoi jo kun lähti humppahevibändiin ja kasvatti sen typerän "metalli"-puudeliparran.
- Anonyymi
Kestääkö hänen sydän tätä ? Liikaa työtä! Eikö se vaimolle ymmärtää että hän tapattaa omaa miestä?
- Anonyymi
Petyin kyllä kun kuulin että Marko on tähänkin mukaan lähtenyt... Eiköhän siellä jotain vihjailua ole ex bändin suuntaan josta saadaan taas raflaavat otsikot. Jotenkin kuulostaa jo epätoivoiselta tyrkyltä tämäkin ukko. Hänen takiaan minusta tuli alunperin Nightwish-fani mutta enää en kyllä arvosta.
- Anonyymi
Sama
- Anonyymi
Sama
- Anonyymi
jos Make pidä aurinkolaseja päässä koko kauden ajan niin pupillit kannattaa huomioida
- Anonyymi
Marko on ainoana ollut myös NW aikoinaan ollut tosi- tv ohjelmissa: Kuorosota ja magic- singer. Ei voittanut ekaa, jälkimmäisen voitti.
- Anonyymi
Masked singer siis...
- Anonyymi
No nyt voi ostaa vaatteita joissa on Markon naama !
No voihan mikä tyrkky! Onko rahavaikeuksissa vai uskoko hän että nyt kaikki ostaa nämä vaatteetkin ? Uskomaton itserakas, oksettaa jo nähdä häntä kaikkialla !
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1511231Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1191048Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset215788En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58765- 64732
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä26729- 135696
- 44631
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57622Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan
Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss58554