Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

mitä miehet haluu..?

millasta seksii te miehet haluutte? mikä on hyvää seksii? kertokaa ihan alusta alkaen, ni me naiset voimme ottaa vähän oppia...;)
83860
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

kyseessä lienee interaktiivinen tapahtuma, jossa unelmat löytyvät ja syntyvät puuhastellessa.

Äänestä

Siis välillä haluaa hellää rakastelua ja taas välillä haluu kovaa panemista.Mulla se riippuu tosi paljon siitä mitä tyttö haluaa.Ja sen mukaan innostuu eri asioihin.

Mut eläänsä se siitä välistä on kaikkein paras :)

Äänestä
  • Haluu sitä että otat kullin suuhun ja nuolet sitä hellästi ennen naintia.

    Äänestä

Kuten jo sanottu, niin vuorovaikutteisuus on tärkeää. Välillä nainen saa seksiä haluamallaan tavalla ja välillä taas mies. Ja mausteet (tempo, paikka, tarvikkeet, aika, asennot) sen mukaisesti. Välillä kannattaa tehdä myös sellaisia asioita kumppanilleen, joista ei itse saa niin hirveästi kicksejä ja sanoa siitä, ettei se itseään sytytä, mutta haluaa silti tehdä sitä silloin tällöin kumppania miellyttääkseen (tietysti liika on liikaa). Voiko parempaa rakkauden tunnustusta ollakaan. Ja saman täytyy toimia myöskin toisin päin. Jokainen kerta ei tule olemaan top 10, mutta oppiipahan tuntemaan itseään ja kumppaniaan.

Jos vuorovaikutteisuus häviää, niin seksistä tulee vain toisen tyydytyskeino tai muutoin tulee vain "rutiiniseksiä".

Että mulle tämmöistä. Elämä opettaa, vaikka se olisi kallista.

Äänestä

Naida het vaan juurta myöten kauniiseen karvapilluun.

Äänestä

Tuo oikeesti mahdoton kysymys vastata.Koska jokainen hiukan erilainen ja haluaa siis hiukka eri asioita. Katsomalla porno filmejä pääsee varmasti jollainlailla perille mitä miehet haluaa, mutta...
Esimerkiksi minä haluan kokonaisuuden, siis kaiken eli mikään tietty asento tms ei tee seksistä hyvää, mutta toimivat toki vaihteluna. Sekin kiihottaa että näkee naisen saavan eli esim kasvot "räjähtävät" tai hän saa hallitsemattoman orgasmin.
Tosiasia on että miehet ajattelevat seksiä aina siis aina.

Pääsääntöisesti on mukavaa jos nainenkin on innokas ja luonnollinen,niin ettei kaikkea tarvitse opettaa vaan että osa asioista sujuis luonnostaa.

Äänestä

Mielestäni hyvässä seksissä nainen näyttää avoimesti nautintonsa, mies näkee mistä toinen tykkää. Toinen juttu on asennot joissa näkee kuinka kalu painuu pilluun, tosi kiihottavaa. Näin aluksi jotain.

Äänestä
  • Parasta olisi yhteinen ajatus.. sieltä se kaikki lähtee..

    Mies ei pelkää jos nainen on on myös valmis toimiin ilman pelkoa.

    Pieniä asioita,mutta tärkeitä... ei mistään koosta eikä näöstä ole kysymys.

    Nuorena ulkonäkö on tärkeä..mutta vuosien saatossa ymmärrys ja ajatusmaailma muuttuu henkisempään suuntaan.

    Kaikki löytävät toisensa ,mikäli näin mennään .

    Tsemppiiä kaikille.

    "Unski"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jenny kirjoitti:

millasta seksii te miehet haluutte? mikä on hyvää seksii? kertokaa ihan alusta alkaen, ni me naiset voimme ottaa vähän oppia...;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu