Häneen koskaan
Voitko luottaa
Anonyymi-ap
31506
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
En usko
En tiedä. Toivoisin kyllä, mutta koska emme ole yhdessä...
Voin aina.
Pitäisi tutustua ensin ja katella lähemmin. Noin lähtökohtaisesti luotan ihmisiin, kunnes on merkkejä siitä, ettei ole aihetta.
Kysymyksen asettelu on ristiriitainen. Millähän perusteella tulisi luottaa ihmiseen anomyymipalstalla, jota edes irl tunne?
Luotan 110, mikä on minulle normaalisti vaikeaa. Enkä edes tunne hyvin. Sellainen hän on. 😌
Minkälainen henkilö kyseessä ? Nainen vai mies?
Nainen.
Niiden tekojen jälkeen ei voi luottaa yhteenkään sanaan.
Luottamus on vähän sellainen et kun menee niin vaikeata niitä on enää saada takas.
En enää, tuskin enää luotan kehenkään. Kiitos hänen ja punapään.
Ei multa. Kyllä siihen mieheen, jonka valitsee, pitää voida luottaa. Muihin naisiin ei kyllä välttämättä. On paljon niitä, jotka haluavat kaikkien miesten huomion tai ylipäätään toisen omaa. Näitä on nähty ja paljon. Hiusten väriin katsomatta. Vastaavaa piirrettä en ole havainnut miehissä. Ikävä sanoa noin omasta sukupuolesta.
No ihan tiedoksi että ei sitä miestä vietellä jos ei itse hän ole vieteltävissä, eli halukas!
Turha etsiä syytä muista naisista. Tämän on kyllä jo psykologit todenneet.
Ei pidä elää harhassa miesten suhteenkaan.
No ei kyllä. Se on totta. Mutta tarviiko siihen muita naisia ympärille, jos ei ole vieteltävissä? Kuinka paljon niitä tarvii? Ja mitä varten?
En luota mieheen joka tekee feikkiprofiileja.
En enää, joskus luotin täydellisesti.
Olisi pitänyt käsittää jo vuosia sitten ettei ole luottamista.
yks tee
Eikä sinuunkaan
Yks toinen
Pystynkö luottamaan keneenkään koskaan? Katotaan tätä sit jos et liian innolla ala tivaan
En kerro rakkaustunteista kenellekkään. Jotenkin olen sillä alueelle pahalla mielellä ja haavoittunut. En halua satuttaa itseäni. Saa tapahtua ihmeitä jos joskus naiselle kerron.
Kyllä mä haluan luottaa häneen :) en nää syytä miksi en luottaisi. Hän on ollu minulle Vain Kiva
naisiin ei voi luottaa
ei voi miehiin luottaa, koskaan milloinkaan missään tilanteessa
H-mieheen? Kyllä lähtökohtaisesti.
ollaanko me miehet ihan pellejä siis???
Kysyy Munahamppari 🙄🥳
En luota.Saan kiksit siitä ,mietin hänen pettävän minut vaikkei meitä ei ole edes ollut.
T.n
Olen tosi mustasukkainen
minä luotan ihmisiin oikeassa elämässä, ja sielläkin vain harvoihin.
mutta vaikka luottaisin en kertoisi sitä teille. jotkut erotetaan kuulemma koska yhdistelmä on hirveä, tehtiinkö teille niin? mietin miksi jotkut haluaa toisrykin siitä pois jos itsellä mennyt huonosti? tai haluaa sen menevän muillakin? ihmiset on erilaisia ja elämät. joku juttu sopii jollekin mutta ei toiselle. siksi on hyvä ettei monessakaan asiassa ole monopolia, Alko ja veikkaus tietysti, mutta niistä vaan ostetaan, ei eletä niinkään.
mietin myös tuota mitä en ymmärrä kun jotkut haluaa tuetun tyyppisen kumppsnin, eivät mieti ihmistä ja rakastsslo sitä ihmistä kunhan se on tietyn tyyppinen ja tietyssä roolissa, ja siitä taistellaan, se on joku meriitti. en vaan ymmärrä ei varmaan tarvitsekaan. itse kuitenkin valitsen puolison aina tunteiden perusteella, jotkut kolahtaa ja jotkut ei, enkä osta elämää puolisolla, voihan se vähän muuttua, mutta periaatteessa itsellä kuitenkin omat työt, ystävät, sukuakin, ja perhettä ja puoliso siinä keskeisenä. mutta joo ei oo mun juttu 🙂
tai sama töissä, teen työtä mutta se riittää, en ota mitään elämäntapaa tai roolia. työt on työtä ja sitten on muutakin elämää. erillään toisistaan ja kumpikin sopii elämään.
Never.