Huomisen aamulenkin jälkeen hiihdot hiihdetty täällä Tampereella Kilsoja kertyi kaikkiaan 1550km ja huomenna vielä pitkä lenkki. Toki rinnalla ollut myös juoksua sekä uintia.
Flunssajakso rokotti, mutta muuten talvi oli hiihtämisen kannalta varsin hyvä.
Seuraavaksi sitten maantiepöyrää ja juoksua. Se on mukavaa tekemistä kesäaikaan. Kuntoilutapahtumia yms. niiden parissa. Rullasuksilla en oo ikinä hiihtänyt, ehkä se parantaisi seuraavaan talveen hiihtoon siirtymistä taas?
Paljonko tuli kilsoja? Hiihdot huomisen jälkeen ohi
9
412
Vastaukset
- Anonyymi
3000. Eläkeläinen joutaa eikä vielä ole rajoittavia vaivoja.
- Anonyymi
Mieluummin laskee vuodessa monta kertaa monot tullu laitettua jalkaan, luku olis hyvä olla kolminumeroinen.
- Anonyymi
Itte merkkaan vain kusi- ja pask.a.tauot
- Anonyymi
5000 km tuli mittariin niin että menkäähän te muut amatöörit vaikka marttakerhoon kutoon sukkia. Siellä on kuulemma pulaa miesjäsenistä.
- Anonyymi
Martat on nykyään täynnä kireitä ratakoneita
- Anonyymi
En tiedä kilometrimääriä, koska en laske niitä. Pyrin hiihtämään joka päivä, kun täällä etelässä se on vaan mahdollista.
- Anonyymi
Paras laskea elektroniikan avulla kauden aikana tuotettu wattimäärä. Tuon kun saisi jaettua valtakunnan verkkoon, sähkärinylkyreistä tulisi keppikerjäläisiä tai ainakin putoisivat kerskakulutusjuhlastaan tavan ihmisten joukkoon. Joutuisivat ajamaan sähköautoilla. Nythän IVOn jakajat ajavat korskeisti diisseleillä.
- Anonyymi
Vai hihot ohi, täählä Yliperällä vasta avattiin kausi aprillina, mutta se ei ollut aprillia, vaan hihtoa njuutsendellä.
- Anonyymi
Jos hiihtää vain omaksi huvikseen eikä ole tarve leveillä kenellekään harrastuksellaan on kilometrien laskeminen aika turhaa puuhaa. Itse hiihdän ihan fiiliksen mukaan enkä jaksa stressata hirveästi mistään kilometreistä tai vauhdeista.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1674949Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121519
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211411Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91153Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit40967Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298925- 151824
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279747