Moikka! Nostan nyt uutta keskustelua Jammu Siltavuoren rikoksista ja haluaisin täällä tiedustella minkälaista materiaalia(mahdollisia lehtiä tai kuvia artikkeleista) voisi porukalta löytyä täältä. Varsinkin kiinnostaa saada tuo 1967-1989 aika selville.
Kekkonen on ilmeisesti vuonna 1967 tai 1969 armahtanut Jammu Siltavuoren, mutta tämän tiedon asiakirjat on visusti hävitetty, jos jollain löytyisi mitään virallista tietoa tästä niin olisin äärimmäisen kiitollinen.
Teen siis dokumenttia kyseisestä herrasta ja kaipaisin varsinkin lehtiä/kuvia vanhoja alibeja/hymyjä? jotta saan lähteitä sekä lisää materiaali tutkittavaksi. Myös jos löytyy Jammun tuomioista 1950-luvun alusta (ei tämä 1954 tapahtunut dokumentoitu tuomio) kun sitä ei oikein netistä löydä.
Myös kiinnostaa Joensuun ja Vaasan raastunvastuuoikeuden dokumentit vuosilta 1945-1954. Nämä löytyisi mikrofilmiltä ilmeisesti arkistoista, mutta minulla ei ole nyt mahdollisuutta lähteä Vaasaan tutkimaan noita. Vaasan tapahtumat ovat vuodesta 1944 eteenpäin ja Joensuusta taitaa olla ainoastaan tuo 1954 tuomio.
Vielä lisäyksenä toivoisin ketjuun kaikki mahdolliset havainnot tai muistelut ihmisiltä vuosilta 1967-1989 Jammusta. Jos sinulla on vaan joku kertomus ja kuvittelet, että se olisi voinut olla Jammu niin kerro ihmeessä mahdollisimman yksityiskohtaisesti hänestä. Mitä tapahtui, missä, milloin, miten pukeutui ja millainen kulkuneuvo hänellä oli.
Kiitos jo valmiiksi kaikille heille jotka jaksoi lukea ja vastata ketjuun !
Jammu Siltavuori 1967-1989
3
576
Vastaukset
- Anonyymi
Varmasti tiedät, että Pohjolan poliisi kertoo-vuosikirjassa oli 1989 tapauksesta juttu.
Sitten varmasti tiedät, että YouTubesta löytyy Jammun haastattelut, joita ei sitten kuitenkaan lähetetty TV:ssä.
Itseä kiinnostaisi mikä mt. diagnoosi Jammulle on aikanaan annettu ja mikä on kehityskulku, joka johti kahteen murhaan. Ilmeisesti Jammu oli alussa ns. koskettelija ja sitten myöhemmin teki kovempia tekoja.
Mikä merkitys on yhteisön hyljeksinnällä Jammulle? Johtiko Jammun hyljeksintä tekojen raaistumiseen ja lopuksi kahteen murhaan?
Suomessa on eräs psykoterapeutti, jolla saattaa olla asiasta oma käsityksensä. Näistä asioista ei välttämättä huudella.
Sinun pitäisi etsiä käsiisi poliisi kertoo kirjan 'Elisabet' ja haastatella häntä. Lienee kuitenkin todella vaikea tehtävä.- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🍒 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1916782- 382471
- 1872149
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101443Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1251431- 731117
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241067Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,311048Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke13976Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44971