Ylen toimittajat kuuluvat kortistoon. Ohjelmisto on mennyt semmoiseksi että istuvaa hallitusta pilkataan kellon ympäri joka päivä. Ja tästä pitää vielä maksaa Yle veroa.
Siihen on kaksi tapaa miten näyttää kaapin paikka. Joko niin rajut leikkaukset että kanava on hiljaa suurimman osan aikaa päivästä tai sitten sisältö asetetaan hallituksen täydelliseen ohjaukseen. Kaikki ohjelmat ja puheet on joka tapauksessa etu käteen tarkistettava.
Siihen on kaksi tapaa miten näyttää kaapin paikka. Joko niin rajut leikkaukset että kanava on hiljaa suurimman osan aikaa päivästä tai sitten sisältö asetetaan hallituksen täydelliseen ohjaukseen. Kaikki ohjelmat ja puheet on joka tapauksessa etu käteen tarkistettava.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Kuules persu.
Tottakai hallitusta pilkataan, koska hallitus pilkkaa suomalaisia työtä tekeviä ihmisiä.
Ay liike on se joka vihaa työssä käyviä ihmisiä. Just älysivät lopettaa neljän viikon poliittisen lakon jonka aikana tuhannet menetti pysyvästi työpaikkansa, yrityksille tuli miljardivahingot, Suomen maine luotettavana investointipaikkana heitettiin kuoppaan.
Ay vihaa kaikkia uudistuksia ja erityisesti paikallista sopimista. Siinä kun ei enää liitoilla eikä luottamusmiehillä ole mitään virkaa kun yhdessä sovitaan porukalla ehdot ja palkat firmaan niin että kaikilla on hyvä.
Kannatan jälkimmäistä. Yle on aina ollut täynnä asenteellisia toimittajia.
Ihan sama mitä vasemmisto kadulla huutelee, mutta sitä en voi sietää että minun olohuoneessa minua haukutaan tyhmäksi äänestäjäksi ja minulle niin rakasta poliittista kotiani haukkuu vihervasemmisto kaikilla hirveillä nimityksillä ja persuttelee. Kallispalkkaiset toimittajat vuorollaan haukkumassa ja palkka maksetaan verorahoista. Jos maksetaan palkka verorahoista ei saa olla poliittisesti vasemmalle suuntautunut. Tätä ei näy Mtv3 eikä nelos kanavalla, siellä on toimittajat fiksuja ja asiallisia ja ymmärtävät maan edun. Sietäisi muistaa että monessa muussa maassa toimittaja menettäisi työmahdollisuutensa ja voisi vaikka vankilaan joutua.
Jos olet äänestänyt persuja, olet todella tyhmä!
Viisas äänestää perussuomalaisia ja tyhjän räkyttäjät sen sijaan louskuttaa leukojaan!
140 miljoonaa pois yleltä.
Johtajan palkka 330 000 € vaikka ei ole tulosvastuuta!
Silläkö tulisi tulosvastuu jos joka päivä uutiset olisivat täynnä persujen erinomaisuutta ja mollattaisiin kaikki muut?????????????????????
Herää jo!!!!!!!!!!!!
Kaikki jo tietävät syyn miksi persut eivät hyväksy mitään tällaista mihin menee valtion rahaa,
Ensin kyseenalaistettiin maahanmuuttajat sitten sananvapaus,,sitten yle toiminta seuraavaksi virkamiehien vallankäyttö ja nyt Ay- liikkeen olemassaolo ja tarpeellisuus.
Kyseenalaistatte kaiken mikä ei tue teidän politiikkaa.
Voisi tulla pelkästään nonstop musiikkia ja kerran tunnissa uutiset. Monella kanavalla turhaa paskan jauhantaa.
Käykö Setämies?
Natsit haluavat aina ottaa tiedotusvälineet haltuun ettei tulisi kun yhtä totuutta.
Putin tekee sitä samaa ja persut sitten pikkuisessa suomessa .
Samalla logiikalla persut pitäisi kieltää puolueena koska pilkkaavat kaikki muita .
Ketkä niitä pääpilkkaajia S24/Kainuu -palstoillakin ovat olleet yli 20 vuotta?
Kepuvihervasemmistolaiset näkee vastaukset peileistään.
Tässäkin ketjussa persut pilkkaavat, ei tarvitse kauempaa hakea.
Sokeako olet????????????
Totta kirjoitat noista persusta.
Vasemmistopummit jotka ei käy töissä tai ehkä korkeintaan Ylellä kaipaavat pillupäiväkirjoja ja muita lesbotarinoita.
Hyvä, että edes yksi media eli Yle torppaa persujen valheet.
Onneksi on myös vapaita medioita jotka pysyvät totuudessa kuten Suomen Uutiset. Yle on täysin puolueellinen propagandatorvi joka peesaa vasemmistokommareita.
Suomen uutisetko eivät ole puolueellinen persujen äänitorvi???????????
Mitä paskaa sinä kirjoittelet?
Suomen Uutiset on asiajulkaisu joka kertoo tapahtumien taustat puolueettomasti.
Myös toisista puolueista??????????????? niinkö?
Ettei vain kirjoittelisi juuri niistä asioista mitä kannattajat haluavat tietää?
Luin muutaman julkaisun ja ideologia sieltä pulpahti heti esille.
Asiana oli vain se mitä kannattajalle milloinkin kerrotaan omana näkökantanaan antamatta vaihtoehtoa ajatuksille.
Kerrasaan värillisillä laseilla lehti katsoo maailmaa.
Tästä lehdestä mainitsit asiajulkaisun mutta et maininnut, että se asia on vain persujen näkökulma eikä kaikkien kansalaisten näkökulma.
Yle on lähes puolueeton vaikkakin on Kokoomuksen ohjauksessa. Merja Yläanttila tuli MTV:ltä ja Jouko Jokinen aamulehdeltä. Hallintoneuvoston puheenjohtaja on Kokoomuslainen, ja varapuheenjohtaja on Perussuomalainen.
Jos laskette kyllä ajankohtaisohjelmissa jatkuvasti istuu kokoomuslainen. Esim katsokaapa Ykkösaamussa lauantaisin ketä siellä on haastateltu. Löytyy Areenasta.
https://yle.fi/aihe/s/yleisradio/ylen-hallintoneuvosto
https://www.suomenuutiset.fi/yle-uutiset-valitsi-kummallisen-paivan-ministereiden-natsitteluun/
Semmoinen on Yle.
Tuota samaa voi sanoa suomen uutisista.
Se persuja vituttaa kun ainoa joka persuja kannattaa on Haapala tv.
Jokainen media itse valitsee ketä haastattelee ja ketä ei.
Persut nyt kyseenalaistavat kaiken mikä ei tue heidän politiikkaa jopa eduskunta ryhmän johtaja Mäkelä kyseenalaistaa virkavastuulla olevia virkamiehiä väärin ajattelusta.
Mäkelä ja Purra saavat valmiit laskelmat heiltä ja kannattaa pitää suu kiinni kun itse eivät siihen laskemiseen pysty.
Se vituttaa sdp:ssä ja vasemmistoliitossa koska Perussuomalaiset on suurin duunarien puolue.
SDP on suurin puolue,,persut kolmantena.
Ei se vituta, päin vastoin hymyillään kun ne duunarit tulevat eräänä päivänä kyselemään miksi heillä on paikallinen sopiminen ja demari konttoristeilla ja sairaanhoitajilla ei.
SDP on suurin oppositiopuolue ja Perussuomalaiset suurin duunaripuolue hallituksessa.
Juuri noin se kopsahtaa omaan nilkkaan suurimmalle duunari puolueelle.
Jooo,,hallituksessa kyllä mutta muuten ette ole .
Laittakkee kiinni se ratio jos ette jaksa kuunnella, mut sananvappaus pittääolla.
Vihervasemmiston lempipuuhaa on sananvapauden rajoittaminen.
Peppuaukinen valtio joutaa säästökuurille, puuteri mammat kortistoon.🥶