Sais tämä naisten tappaminen

jo Suomessa loppua!
Taas lähti yks äiti puukoniskuihin pieni vauva vierellään, orvoksi jää, heitteille.

Isäntä istuu kai muutaman vuoden vankilan hyvissä ja terveellisiss ä ruokapöydissä mitä nyt vähä punttisalilla pitää käydä.

PASKA MIESTEN MAA TÄMÄ SUOMi
20417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Euroopan karmein tässä suhteessa,
tähän on tultava loppu.

Äänestä

Onko manne mies?

Äänestä

Kun tämä ahkera, töissä käynyt, koulutettu, pullan tuoksuinen perheenäiti siirtyi ajasta ikuisuuteen, niin kenen suvun haltuun tämä tuleva linja-auton kuljettaja sijoitetaan?
Tuskinpa sitä mihinkään orpokotiin laitetaan.

Voipihan ne tosin olla ihan serkuksia ja sisaruksia kaikki, eli yhtä sukua niin ei tarvitse siitä tapella.

Äänestä

Ehkä tykkäävät nimenomaan Mersujen katalysaattoreita käydä pöllimässä? Eräänlainen työmaahan se Mersu siinä silloin on.

Äänestä
  • Ostetaan, puukkosaha kouluikäiselle. T: Timi

    Äänestä

Sitten olin käsittänyt väärin. En koe kuitenkaan tarvetta pahoitella asiaa. Sen verran haitallisesta ja likaisesta roskalaumasta on kyse. Nämä ovat kaikki kuitenkin sukua keskenään. Eikä pelkästään serkkupanojen tuloksena, vaan ihan sisko ja veli, isä ja tytär -siittämisineen. Heillä on aina Jeesuksen kuvaa ja uskonnollista höpinää, mutta kyllä Jumala on sulkenut silmänsä häpeästä, kun piru pervouksissaan on näitä luonut.

Äänestä
  • Suomi on perheväkuvallass EU ykkönen. Eli miehet tappaa vaimojaan.

    Esim. tämä pikku- Milon, neljävuotiaan kiltin pellavapään höyrymopilla kiduttanut isäpuolimurhaaja sai vain 8 v.vankeutta.

    Eikö tuollaiselle kuuluisi elinkautinen? Vailla mahdollisuutta koevapauksiin.

    Äänestä

  • Puhutko lestadiolaisista tai muista lahkoista. Heillehän tämä ja muu väkivalta on yleistä ja jumalan sallimaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Suomi on perheväkuvallass EU ykkönen. Eli miehet tappaa vaimojaan.

    Esim. tämä pikku- Milon, neljävuotiaan kiltin pellavapään höyrymopilla kiduttanut isäpuolimurhaaja sai vain 8 v.vankeutta.

    Eikö tuollaiselle kuuluisi elinkautinen? Vailla mahdollisuutta koevapauksiin.

    No hän ei varmaan tiennyt tai oli vähän väsynyt, kuten persmiesten selitykset keskimäärin..

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    No hän ei varmaan tiennyt tai oli vähän väsynyt, kuten persmiesten selitykset keskimäärin..

    Hän oli vihreitä.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Puhutko lestadiolaisista tai muista lahkoista. Heillehän tämä ja muu väkivalta on yleistä ja jumalan sallimaa.

    En puhu lestadiolaisista, enkä muistakaan ryhmistä, vaan samojen tilastotietojen pohjalta, mistä lehdet kirjoittavat.

    Tämä perheväkivalta, suomeksi sanottuna lähes kokonaan naisiin kohdistuva väkivalta, on iso mätäpaise meillä Suomessa.
    Voi tilastoista tarkistaa, montako naista ja lasta ! vuodessa kuolee perheväkivallan seurauksiin. Se on hirveä luku.

    Tähän on tultava muutos. Ja pian.

    Äänestä

  • Haitallinen ja likainen? Mikä olet kirjoittamaan ihmisistä noin rumasti?

    Kaikista ei tarvitse pitää, mutta samalla lailla tänne syntyneet ihan ihmisinä, kuin muutkin.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Puhutko lestadiolaisista tai muista lahkoista. Heillehän tämä ja muu väkivalta on yleistä ja jumalan sallimaa.

    Näinhän se on.

    Äänestä

Näin on ja suurin osa syyllisistä on kantasuomalaisia.

Äänestä
  • Mistä maasta kotoisin olevia kantasuomalaisia?

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Mistä maasta kotoisin olevia kantasuomalaisia?

    Näsäviisaus ei auta nyt.

    Äänestä

Miesten tappaminen kuitenkin on ok mielestäsi, koska heitäkin tapetaan jatkuvasti? Välillä jopa naisten toimesta.

Äänestä

Suomi on maailman kärkimaita surmissa väkimäärään suhteutettuna. Meilläkin vaan ollaan melkoisen väkivaltaisia, vaikkei päällepäin niin uskoisi.

Äänestä

Onneksi meillä on hyvä hallitus ja se puuttuu naisten juomiseen niin miehet sitten kännipäissään hakkaa ja raiskaa niitä vähemmän!!

Äänestä

Kansanedustaja Sanna Antikainen on ilmeisesti yksi Timo #Vornasen seurueeseen kuuluneista. Hän sanoo nähneensä osan tapahtumista.
Onko Vornasella ollut ase jo eduskunnassa? Hän kertoi torstaina klo 23 lopettelevansa istuntopäivää. Vähän myöhemmin paukkui.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

jo Suomessa loppua!
Taas lähti yks äiti puukoniskuihin pieni vauva vierellään, orvoksi jää, heitteille.

Isäntä istuu kai muutaman vuoden vankilan hyvissä ja terveellisiss ä ruokapöydissä mitä nyt vähä punttisalilla pitää käydä.

PASKA MIESTEN MAA TÄMÄ SUOMi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu