Mistä kerrottua petuniaa?

Mistä löytäisin kerrotun petunian taimia Suomesta?
5498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kyllä niitä myydään ihan taimitarhoissa, toreilla ja siellä missä kesäkukkia yleensäkin myydään.

Äänestä

petuniat olen ostanut Keravan vankilan puutarhalta.

Äänestä

Aika yllättävää, että olen käynyt läpi Viherpajan, Backaksen, Hong Kongin, Bauhausin, Tarjoustalon, Kukkatalon Tuusulassa ja muita enkä ole koskaan nähnyt kerrottuja petunioita myytävänä, vain niitä perinteisiä yksinkertaisia. Torilla en ole käynyt katsomassa, mutta silti epäilen.

Äänestä

Olen samaa mieltä että mistään ei saa kerrottuja petunian taimia??ilmoitelkaa joku jos tiedtte mistä niitä saa.

Äänestä

Hei,
luulen, että Viherlandiasta täältä Keski-Suomesta Jyväskylästä saattais löytyä.
On iso ja monipuolinen kauppa, jossa vierähtää helposti muutama tunti.
Löytyy myös viihtyisä kahvila/lounaspaikka.
Siemenistä näyttää löytyvän ainakin tarhapetuniaa, joka kerrottu versio, mutta taitaa olla jo vähän myöhäistä tätä kesää ajatellen niistä, joita voi tilata sieltä postitse.
Soittamalla varmaankin sais asian selville, puutarhapihakin oli jo avattu, kun kävin orvokin taimia ostamassa pari päivää sitten.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei löydy kirjoitti:

Mistä löytäisin kerrotun petunian taimia Suomesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu