Naapurini sai runsaan 3 euron maksun Tukholmasta, vaikka ei ole autollaan Ruotsissa käynytkään. Jokin kone kai luki maatunnuksen väärin. Tai ehkä on niin että jos tunnus on epäselvä, lasku lähtee Suomeen.
Valittaa voi, mutta maksu on niin pieni, että helpointa on maksaa se.
Tukholman ruuhkamaksu
Anonyymi-ap
1
192
Vastaukset
- Anonyymi
Näitä sattuu aina joskus , ikäviä asioita.muutama vuosi sitten meillekkin tuli lasku Tukholmasta vaikka ei oltu edes käyty siellä ,joten mieheni soitti ja käski heidän katsella hieman paremmin rekisteri numerot . Muistaisin ettemme maksaneet.
Mutta nykyään menee niin helpolla ulosottoon asiat etä josku joutuu maksamaan vaikka ei olisi edes ollut paikalla jossain mätää
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-196055Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite895682Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin993679- 1253664
- 1261434
- 571367
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301292- 381089
- 451083
- 261059