Talousarvio tillintallin ja nyt vasta kysytään viisaammilta neuvoja! Eiköhän tuo herra kunnanjohtaja joutaisi ekana pois, kun päässä on vain kalliiksi käyviä oikkuja. Niin kuin ympyrän maapallo, joka sekin maksoi maltaita.... Sarkolan tontteja ei kukaan halua eikä Jokihaaran risukkotontitkaan ole mitään vetäviä alueita.
Uurainen kusessa
2
420
Vastaukset
- Anonyymi
Juurikin näin mitä pöllömpi hanke siinä uurainen ekana mukana
- Anonyymi
Uurainen saisi nyt hommata nyt töihin Ukrainalaiset joita kuntaan halusivat. Kieltä oppii janintegroituu paremmin, kun on mukana jossain, eikä vaan kotona. Kunnalla ja seurakunnalla on talkootöitä heillekin. Jotain puuhaa heille pitää järjestää koko Suomessa. Ei toimi niin, että tulijoita otetaan ja mitään vastiketta ei tarvi antaa. Leikkauksia tulee kohta Purran saksilla, joten järjestelmä eintpimi niin, ettei kaikki osallistu.. Työvoimaa jonon ulkomailta, kuka ottaa kopin siitä, että saadaan heidät töihin.. Sitten vasta on uusien tulijoiden aika tulla Suomeen oleskelemaan, kun aiemmat työllistetty.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1746686Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1053146Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1041865Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am621649- 181524
"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?361354Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111310- 621210
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m151203Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N751143