Uurainen kusessa

Anonyymi-ap

Talousarvio tillintallin ja nyt vasta kysytään viisaammilta neuvoja! Eiköhän tuo herra kunnanjohtaja joutaisi ekana pois, kun päässä on vain kalliiksi käyviä oikkuja. Niin kuin ympyrän maapallo, joka sekin maksoi maltaita.... Sarkolan tontteja ei kukaan halua eikä Jokihaaran risukkotontitkaan ole mitään vetäviä alueita.

2

433

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juurikin näin mitä pöllömpi hanke siinä uurainen ekana mukana

    • Anonyymi

      Uurainen saisi nyt hommata nyt töihin Ukrainalaiset joita kuntaan halusivat. Kieltä oppii janintegroituu paremmin, kun on mukana jossain, eikä vaan kotona. Kunnalla ja seurakunnalla on talkootöitä heillekin. Jotain puuhaa heille pitää järjestää koko Suomessa. Ei toimi niin, että tulijoita otetaan ja mitään vastiketta ei tarvi antaa. Leikkauksia tulee kohta Purran saksilla, joten järjestelmä eintpimi niin, ettei kaikki osallistu.. Työvoimaa jonon ulkomailta, kuka ottaa kopin siitä, että saadaan heidät töihin.. Sitten vasta on uusien tulijoiden aika tulla Suomeen oleskelemaan, kun aiemmat työllistetty.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      147
      4146
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      67
      3846
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      3084
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      123
      2688
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      182
      2393
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      33
      1630
    7. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      55
      1470
    8. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      54
      1312
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      1110
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      113
      1100
    Aihe