rautatieaseman ovet

nyt kun kaupunki SAI rautatieaseman hoitaakseen,niin laitakaa asemarakennuksen ovet atomaattisesti aukeaviksi.pyörätuolia käyttävän on mahdottumuus päästä ostamaan lippua tai yleensä mennä sisälle omin avuin.myös kynnykset saatava matalammiksi.onko tämä esteetön pieksämäki.
3336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hissillä pääset ostamaan lippua ja sisälle. Ensin asematunneliin ja sitten hissillä ylös.

Äänestä

Mikä on asemarakennuksen kohtalo tulevaisuudessa? Puretaanko se? Vai laittaako kaupunki sen kuntoon ja yrittää saada tilat vuokralle?

Äänestä
  • Yläkertaan muuttaa TE toimisto.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

nyt kun kaupunki SAI rautatieaseman hoitaakseen,niin laitakaa asemarakennuksen ovet atomaattisesti aukeaviksi.pyörätuolia käyttävän on mahdottumuus päästä ostamaan lippua tai yleensä mennä sisälle omin avuin.myös kynnykset saatava matalammiksi.onko tämä esteetön pieksämäki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu