http://www.ii2.org/image.php?img=3056079&do-jsBack=true
Onko mulla teijän mielestä tavalliset nuorten vaatteet? vai kuulunks mä johonki tyyliinki?
Onko mulla teijän mielestä tavalliset nuorten vaatteet? vai kuulunks mä johonki tyyliinki?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
toisaalta eipä erilaisuudessakaan ole mitään häpeämistä
Mutta näytät ihanan luonnolliselta :)
...joku "antipissis" tulee haukkumaan sinut pissikseksi, vaikka ei edes tiedä koko sanan merkitystä...
Mutta, ihan normaalilta nuorelta vaikutat, sikäli mikäli muutaman kuvan vilkaisin...
ei ole kehu, jos sanotaan että näytät tavalliselta. miksi haluat näyttää tavalliselta?kuka haluaa näyttää tylsältä???haloo!! saa pukeutua persoonallisestikin!! ei se ole kiellettyä!
oikeesti suomalaiset on niin harmaata kansaa! miks joku haluu näyttää tavalliselta ja pukeutua massan mukaan. tollasia sun tapasia tavallisia nuoria mahtuu 13 tusinaan. pläääh tylsäääääää
Määrittele Tylsä Tavis.
Nykyään nuoret määrittelevät Persoonallisen Pukeutumisen topiksi ja lantiohousuiksi. Väärin. Näitä klooneja tulee vastaan kadulla jonossa eikä meinaa toisistaan erottaa. Hohhoi.
Eikös pikemminkin nyt olla persoonallisia kun on värikkäitä housuja, jotain verkkahousuja ja yleensä noita älyn värikkäitä pukuja. ja eihän tuo ole edes persoonallista kun meidän koko koulun juoppuporukka pukeutuu noin! :D tai siis tiedättehän te näitä värikkäitä vaatteita, joskus löysiä ja joskus tiukkoja. ainakin meidän koulussa koulun cooleimmat muijat pukeutuu noin. on tietty joitakin näitä toppi/lantiofarkku käyttäjiäkin. mutta joidenkin mielestä on jo persoonallista pukeutumista kun on tavanfarkut ja niissä joku trendivyö. siis mikä nyt on kai muotia semmoinen pinkki, vihreä yms. kirkas vyö.
on mielestäni kans naurettavaa. pukea nyt päälle jotain mistä ei tykkää, vaan että olisi persoonallinen. sitten näyttää pelleltä. ei sekään kovin hyvä juttu ole.
en todellakaan näe mitään persoonallista lantiofarkuissa tai navan ja tissit paljastavassa topissa.inhottaa katsella teinixien läskimakkaroita ja jenkkakahvoja. herätkää massateinit!!ei ketään normaalia ihmistä kiinnosta kattoo kalpeeta läskimahaa ja tissivakoa. hyi. en tajuu nykyajan vanhempia ku antaa lasten pukeutua huoriksi.
se mitä tarkoitin tylsällä tavis pukeutumisella on mustat, beiget tai harmaat kuteet.jos tylsä tavis haluaa räväyttää pukeutumisellaan hän pistää päälle tummansinistä!hahhahhahaaaa!!sääliksi käy ihmisiä jotka haluavat ettei heitä erota seinästä.
on vielä naurettavampaa.todella naurettavaa haluta näyttää samalta kuin kaikki muut.
kuka idiootti kysyy "näytänkö tavalliselta"????
tässä nähdään kysyjän tarkoitusperät: hän haluaa näyttää tylsältä tavikselta ja olla massaa. ap:lle ois varmaan kauhistus jos olis koulussa erivärinen paita päällä kuin parhaalla kaverilla.
tavis :P