E-pillerit 13vuotiaana ja runsaat menkat

Moi!
Haluisin E-pillerit koska mä stressaan menkkojen ja mul on runsaat menkat. Mistä 13vuotiaana kannattaa hankkia E-pillerit ja pitääkö puhuu äitille siitä
2266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onko teillä koulussa terkkaria ?
Ehkä olisi hyvä mennä alkuun sinne juttelemaan.
Siitä en tiedä, otetaanko äiti mukaan kuvioon. Vaikka onko sillä niin väliä, äidillesikin voit sanoa, että haluaisit ne pillerit runsaiden menkkojen takia. Kyllä äidit ymmärtää, hekin ovat olleet teinejä samanlaisine ongelmineen.

Äänestä

E-pillerit hankitaan ehkäsiyneuvolassa ja aloittajalle tehdään gynekologinen tarkistus ennen kuin voi saada e-pillerit.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Moi!
Haluisin E-pillerit koska mä stressaan menkkojen ja mul on runsaat menkat. Mistä 13vuotiaana kannattaa hankkia E-pillerit ja pitääkö puhuu äitille siitä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu