Kätevästi käy...

...nimimerkin vaihto. Mutta tyyli ei muutu. Nyt Nina-Soturi kirjoittelee tuttuun tyyliin samaa paskaa kuin aikaisemmin nimimerkillä "Rita-Rauta". Paremmin sopisi "Sika-Nauta".
7559
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Nina-F-18Hornet, Nina-Soturi ja Rita-Rauta eivät ole sama persoona vaan kyseessä on tunnetut Kajaanilaiset kolmoissisarukset.

Jos haluat tavata heidät livenä niiin se onnistuu ainakin Suomen Monikkoperheet ry:n juhlavuoden päätapahtumassa lauantaina 18.6.2005
Satu- ja seikkailumaa Viherlaaksossa Jyväskylässä.
http://www.suomenmonikkoperheet.fi/10v_tiedostot/10v.htm

Tytöt tunnetaan riidanhaluisina ja kun heitä on kolme melkoista Tantoria niin heitä pelätään paikallisessa lähiöpubissakin (Kalpea Kukko) jossa tapasivat istua iltaa kunnes saivat pysyvän porttikiellon. On kai turha mainita että jatkuva suunsoiton- ja riidanaihe on ollut inttiin liittyvät asiat.

Nyt ei olekaan triplaa näkynyt nurkilla ja palstaa lukiessa sain käsityksen että olisivat muuttaneet pois. Pubi tarjosi muuten ilmaisen kierroksen kanta-asiakkaille kun tieto asiasta levisi.

Näin täällä Kajaanissa, hiukan ollaan henkäisty helpotuksesta sattuneesta syystä...



Nina-F-18Hornet
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=500000000000015&posting=22000000007640930



Nina-Soturi
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=500000000000015&posting=22000000008276410


Rita-Rauta
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=500000000000015&posting=22000000008806582

Äänestä

Sinä olet yksi näistä minun rakkaista nimittelijöistäni. Nina ja Rita ovat eri henkilöitä ja sinua ottaa "kaaliisi" se, että naiset ovat vahvoilla tänään, ymmärrän ylpeytesi. Tänäänkin esimerkiksi taksikuskeina, poliiseina ja armeijan sotilaina on naisia. Perinteellisesti mies on voima ja nainen seuraaja. Maailma muuttuu, muutosprosesin aikana tulee näitä kasvukipuja miehille.

Minulla on eräs ystävä, hän on nainen ja ajaa taksia. Jotkut vanhat papat ei tule kyytiin, jos on naiskuljettaja. Ei taksin ajamiseen tarvita mieshormoonia tuottavaa elintä jalkojenväliin. Käytätkö sinä sitä elintäsi autoilun aikana?

Äänestä
  • ... on sinänsä sama ovatko Nina ja Rita yksi ja sama henkilö. Totean vain että kirjoittavat aivan samaa paskaa.

    Minullakin on ystäviä jotka ovat naisia, armeijassa, reservissä, linja-auton ratissa ynnä muualla. Arvostan heitä suuresti joka suhteessa, kuten arvostan naisia yleensäkin. En vain arvosta paskaa kirjoittavia ja puhuvia naisia enkä miehiä.

    Mitä tulee elimeni käyttöön autoilun aikana voin kertoa että olen käyttänyt sitä rohkeasti linja-auton wc:ssä kusemiseen samaan aikaan kun ystäväni, joka on nainen on ajanut 100km/h nopeudella Helsinkiä kohti. Voisitko kuvitella suurempaa luottamusta esimerkiksi naiskuljettajaa kohtaan?

    Pidähän sinä vain huolta omasta elimestäsi ettei se vain tuolla menolla arpeudu umpeen.

    Äänestä

  • Voi Voi kirjoitti:

    ... on sinänsä sama ovatko Nina ja Rita yksi ja sama henkilö. Totean vain että kirjoittavat aivan samaa paskaa.

    Minullakin on ystäviä jotka ovat naisia, armeijassa, reservissä, linja-auton ratissa ynnä muualla. Arvostan heitä suuresti joka suhteessa, kuten arvostan naisia yleensäkin. En vain arvosta paskaa kirjoittavia ja puhuvia naisia enkä miehiä.

    Mitä tulee elimeni käyttöön autoilun aikana voin kertoa että olen käyttänyt sitä rohkeasti linja-auton wc:ssä kusemiseen samaan aikaan kun ystäväni, joka on nainen on ajanut 100km/h nopeudella Helsinkiä kohti. Voisitko kuvitella suurempaa luottamusta esimerkiksi naiskuljettajaa kohtaan?

    Pidähän sinä vain huolta omasta elimestäsi ettei se vain tuolla menolla arpeudu umpeen.

    Älä ikinä enää solvaa tyttöjeni asioita. Kaikki nämä tyttöjen kertomat asiat ovat tosia.

    Tee se nyt itsellesi selväksi, että minä olen Peter Lindholm ja näitten tyttöjen manageri. Me teemme etupäässä valouvausalan studio bisnestä ja myös muitakin on suunnitelmissa. Jos tytöt käy täällä kirjoittelemassa päivänlehtien otsikoista ottamiaan juttuja, niin sitä vartenhan keskustelupalstat ovat. Lopeta ihmisten nimittely.

    Äänestä

Netti tai ylipäätänsä tietokoneet pitäisi kieltää kaikenmaailman riidanhaastajilta ja sen semmoisilta epämääräisiltä tyypeiltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voi Voi kirjoitti:

...nimimerkin vaihto. Mutta tyyli ei muutu. Nyt Nina-Soturi kirjoittelee tuttuun tyyliin samaa paskaa kuin aikaisemmin nimimerkillä "Rita-Rauta". Paremmin sopisi "Sika-Nauta".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu