https://www.is.fi/politiikka/art-2000010365072.html
Ei Stubbin tyyli ole kovinkaan kaukana siitä mitä diktaattorit harrastaa maailmalla. Köyhä kansanosa kituu Suomessa muutamalla satasella kk, ja nyt viedään ns. tuhkatkin pesästä. Samaan aikaan Stubbi pitää ökybileitä. Eikö nuokin rahat olisi voinut antaa Hurstille miä noihin bileisiin mies laittoi?
Ei Stubbin tyyli ole kovinkaan kaukana siitä mitä diktaattorit harrastaa maailmalla. Köyhä kansanosa kituu Suomessa muutamalla satasella kk, ja nyt viedään ns. tuhkatkin pesästä. Samaan aikaan Stubbi pitää ökybileitä. Eikö nuokin rahat olisi voinut antaa Hurstille miä noihin bileisiin mies laittoi?
Vastaukset 21
Vanhimmat
Onkohan tuolla jauho pölissyt?
Tottakait hänen juhlii niiden kanssa, joilta sai vaaliavustuksia. Miksi hänen pitäisi juhlia niiden kanssa, jotka rahoittivat esim. Pekka Haavistoa?
Juhliko Sauli aikoinaan oman vaalikampanjansa tukijoiden kanssa ? Jos niin oli , niin ainakin piti matalampaa profiilia.
Stubb nauttii, kun saa olla näyttävästi esillä sekä kotimaassa että ulkomailla. En arvosta !
Taisivat viinat mennä valtion piikkiin ja samoin kaikki ruoat ?
Tottakai , onhan pressalla edustusrahat, mutta ehkä tarjoilu kuitenkin kustannukseltaan ihan " peanuts " jos vertailuksi otetaan kaikki muu veronmaksajien piikkiin menevä julksen sektorin törsäily esim. Turun tunnin rata, Mäntyniemen bunkkerin saneeraus ,sopeuttamisraha ym..
Minne ne rahat itse asiassa menevät? Johonkin mustaan aukkoon? Eiköhän ne palaudu ihan normaaliin kansantalouden kiertoon. Palkat, verot yms....
Arvostatko Sanna Marinin näyttävyyttä niin kotimaaasa kuin ulkomailla? Vaikka hän ei nyt satu olemaankaan presidentti. Mistä muuten tiedät, että juhliko, vai eikö Niinistö juhlinut tukijoidensa kanssa?
Vuonna 2012 Niinistön vaalivalvojaisissa oli tuhat henkilöä. Aika suuri määrä juhlijoita.
Oletko ihan varma? Jos olet täysin varma, niin kerro mistä sait tietosi.
Eihän nyt ollut kysymys vaalivalvojaisista, vaan ihan erillinen Stubbille eniten vaalirahaa antaneille järjestetty tilaisuus, jossa ruoka-ja juoma tarjoilua.
Stubbilla tämä tyyli on niin Amerikan mallin mukaista .
Miksi marin rillusteli Teatterin vipissä eikä vetänyt pussikaljaa puistossa?
Tubbi on leuhkan näköinen jäbä. Mies vaan bilettää.
Stubb on maamme Trump !
Stubb on tehnyt jo useita työvierailuita eri maihin. Se ei ole biletystä. Valtiovierailu Ruotsiinkin on tulossa.
Stubb on hyvin treenatun oloinen mies. Ei mikään möhömahainen köntys.
Tärkein ilmeisesti kuitenkin, onko yläpää kunnossa ??
Jokainen juhlii omiensa kanssa. Niin Urpilainen, Haavisto, Andersson jne...
Kuka sitä nyt vastustajiensa kanssa juhlisi?
Stubbilla on oikeus juhlia tukijoidensa kanssa. He antoivat suuria summia vaalibudjetiin. Mitä tuota kadehtimaan. 👍💰💰💰
Amerikan malli 🤨💰
No tekivät, Stubbi on ökyrikkaiden oma presidentti. Kuka on köyhän kansanosan presidentti?
Stubbia tuskin kiinnostaa paskan vertaa se että jonkun Savukosken perämökin mummon kuukaudeb eläkkeestä vietiin väh. se 200€ pois.
Sanoisi edes että Purra perkele leikkaa nyt väärästä paikasta.
Kansanedustajat ja ministerit nostivat vasta taannoin omia palkkojaan mutta köyhiltä viedään kaikki. Jos Stubbi oli mies niin hän sanoisi että tämä peli ei vetele!
Hyvä Stubb, juhli vähän lisää rikkaiden kanssa, niin saat köyhät kyykkyyn.
Köyhät antoivat äänensä Urpilaiselle. He juhlivat sitten Urpilaisen kanssa. Oliko Marin paikalla?