V6 MONDEOSTA-VM-95-97

MINKÄSLÄINEN PELI ON TOMMOINEN V6MONDEO,ONKO SIINÄ TYYPPIVIKOJA MOOTTORISSA?KUULEMMA HV 170.DURATEC MOOTTORI.ARVAAKO SELLAISTA OSTAA JA ONKO VARAOSAT SIIHEN KUINKA KALLIITA?
5676
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Itselläni on mondeo (´94) mutta ei juuri tuo malli.
Olen saanut erittäin hyvää palvelua fordin huollossa. tekivät jopa ylimääräistä täysin ilmaiseksi ihan vain koska heillä oli aikaa ja minä unohdin mainita asiasta ennen huoltoa.

Erittäin tyytyväinen olen heihin. vien ensi kerrallakin

Äänestä

Omasta mielestäni tuo duratecin kone on varsin luotettava ja hyvä peli. Seurattuani jonkin aikaa ulkomaisia foorumeita (pääosin englantilaisia), en ole kuullut että kellään olisi ollut ongelmia kyseisen koneen kanssa.
Koneessahan on jakopäässä ketju eli säästyy ainakin hihna rahat muuhun.

Oma vikalistani tähän mennessä.
Kuskin puolen ovilukko(ei lukko pesä) jota luulin tosi kalliiksi, mutta yllätyin kun kuulin hinnan 280mk.
Koneeseen yksi apulaitteiden välipyörä 250mk.

Yksi juttu mikä kannattaa tehdä kaikkiin mondeoihin kone koosta huolimatta on etu roiskeläppien osto ja asennus. Lähtee muuten aika hyvin maalit veke helmoista ja sitten ...

Äänestä

V6 MONDEO ON ÄRHÄKKÄ PELI.MONI AUTOILIJA JÄÄ TIENPÄÄLLÄ TOISEKSI.AUTO NÄYTTÄÄ PÄÄLLEPÄIN TAVALLISELTA MONDEOLTA. VAIN TAKALUUKUSSA LUKEE 24V .KAKSINKERTAINEN ÄÄNIERISTYS NORMAALIIN MONDEOON ANTAA AJOMUKAVUUTTA.BENSAN KULUTUS MATKA AJOSSA VAIN 8LITRAA.KOHTUU VÄHÄN 6 SYLINTERISELLE KONEELLE.

Äänestä
  • Onko tosiaan niin, että siinä mukamas oli kaksinkertainen äänieristys tavallisiin malleihin verrattuna ? Nimittäin aikamoiset rengasäänet oli just edellisessä farkkumallissa.....vaikea kuvitella, että siinä olisi kaksinkertaista eristystä ollut, tosin malli oli -00.

    Äänestä

  • Ford-Man kirjoitti:

    Onko tosiaan niin, että siinä mukamas oli kaksinkertainen äänieristys tavallisiin malleihin verrattuna ? Nimittäin aikamoiset rengasäänet oli just edellisessä farkkumallissa.....vaikea kuvitella, että siinä olisi kaksinkertaista eristystä ollut, tosin malli oli -00.

    JOSTAIN LEHDESTÄ LUIN TÄLLAISTA TIETOA.OLIS KUULEMMA ÄÄNIERISTEET TUPLATTU.MÄ TARKISTAN ASIAN JA ILMOITTELEN.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


VÄNSKI kirjoitti:

MINKÄSLÄINEN PELI ON TOMMOINEN V6MONDEO,ONKO SIINÄ TYYPPIVIKOJA MOOTTORISSA?KUULEMMA HV 170.DURATEC MOOTTORI.ARVAAKO SELLAISTA OSTAA JA ONKO VARAOSAT SIIHEN KUINKA KALLIITA?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu