Ford 5000 ahtaminen

Hei osaisko kukaan sanoa että mikä olis hyvä turbo 5000 foortiin tarkoitus olisi ahtaa jotta saisi vetoja enempi
71050
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Isompi.

Äänestä

Jonku pikku garretin

Äänestä

Ei tule kestämään pelkällä turbon lisäyksellä! Vaatii turbomännät, ja öljypumpun jossa on kaksinkertainen teho, molempia on ollut myynnissä. Aikoinaanhan näitä rikottiin, mutta sitten opittiin.

Äänestä
  • Ok kiitos .Pitää varmaan kesällä käyttää moottori auki jotta saa tehtyä oikein.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ok kiitos .Pitää varmaan kesällä käyttää moottori auki jotta saa tehtyä oikein.

    Saakohan noita turbomäntiä miten

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Saakohan noita turbomäntiä miten

    Ainakin LH-osalla näkyy olevan useampaa viistonnisen mäntää. Aluksi kuitenkin kirjautuisin Masinistit-sivulle, se on alunperin Ford miesten sivusto, ja sieltä löytyy asiantuntevaa ja auttavaista harrastajaa.

    Äänestä

Ok kiitos

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hei osaisko kukaan sanoa että mikä olis hyvä turbo 5000 foortiin tarkoitus olisi ahtaa jotta saisi vetoja enempi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu