Sekalaisia ei vihitä

Loistava päätös kirkon Tuomiokapitulilta kieltää setasikiöiden vihkiminen kaupungin kirkoissa. Niille on oma paikkansa jossakin huumeluolissa.
23254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Oohh piilopuppeli herska heikki kilahti

Äänestä
  • Kuuluiko sekin noihin omituisiin?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Kuuluiko sekin noihin omituisiin?

    Sun äitis aasi

    Äänestä

Ketä se aasi?

Äänestä
  • Sun äitis aasi

    Äänestä

Ketä oli asialla?

Äänestä
  • Sun äitis aasi

    Äänestä

Juu, olisihan tuo ollut enemmän kuin sairasta touhua.

Äänestä
  • Piilopuppeli kilahti

    Äänestä

Hähäää kaupungin kirkoissa onkin kaikki kaappihomot ja piilopuppelit.

Äänestä

Rapparihommoo…

Äänestä

Onneksi on pappeja mitkä vihkii samaa sukupuolta olevia. Paljon on homopappeja ja lesbopappeja.

Äänestä
  • Nimenomaan antaa kaikkien kukkien kukkia ei ole muilta pois

    Äänestä

😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

Hej 🔞 Mukava kokous aikuisille - https://de4.fun/?/fi018372674sf

🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

Äänestä

Vihkiminen olisi vastoin Raamatun luomiskertomustakin. Kristinusko kuitenkin pohjautuu Raamattuun, joten kannattaisi edes perusasioissa noudattaa Raamatun ohjetta ja jättää homppelit vihkimättä.

Äänestä
  • Uskotko sinäkin tuohon satukirjaan jonka tekstiä muutettu hyvin monta kertaa.

    Äänestä

  • Raamattu on yhtä kuin Aku Ankka

    Äänestä

  • Minä kun annan pastorille ns vapaat kädet takahuoneessa niin kyllä hän minut vihkii poikakaverin kanssa avioon.
    Haluamme myös lapsen.

    Äänestä

Homous ja muulaisuus sairastuttaa normaalin yhteiskunnan. Jos niitä pitää olla, niin omassa reservaatissaan.

Äänestä

Tuomiojärvelle tai Vaajakosken rekkaparkkiin.

Äänestä
  • Piilopuppeli kilahti

    Äänestä

Se on hyvä ettei sekalaisia enää vihitä.
Tansseissakin aina sekahaku eli naiset saa hakea miehiä ja miehet saa hakea naisia.
Silloinhan ei ole sekalaisista kyse kun avioon pyrkii mies +mies.
Jos avioon pyrkii mies + nainen niin siinähän on kyse sekaparista.

Äänestä
  • Tulehan piilopuppeli kaapista ulos

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Loistava päätös kirkon Tuomiokapitulilta kieltää setasikiöiden vihkiminen kaupungin kirkoissa. Niille on oma paikkansa jossakin huumeluolissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu