Uusia työntekijöitä etsitään hyvään työpaikkaan Korpelan voimaan.
Korpela hyvä työpaikka
Anonyymi-ap
141091
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ihimetyttää kö koko laitos on atk ajasa laskut tulee tietokonehella suorahan pankihin ja silti sielä on konttoris julemetusti tuota väkiä että mitä net sielä hommaa?
Tätä määki ihmettelen, reskontra on ostettu ja lisää apuja haetaan pelkkää taloutta hoitamaan. Eihän kunnillakaan ole tuon mittakaavan armeijaa hoitamassa yhden tai kahden ihmisen työtä.
😂😂😂
Olisiko kuitenkin niin kiire kiusata ja aiheuttaa draamaa työpaikalla ettei ehdi tehdä töitä? Tai sitten alkaa uhrit loppumaan ja laitettu uutta matoa koukkuun
Taitavaa satiiria aloittajalta
Nykyinen Korpelan Voima on ihan hyvä työpaikka. Johtoa on nyt kahdesti uudistettu ja johtamisjärjestelmä kunnossa ja strategiaa on muotoiltu nykyiseen maailmantilanteeseen sopivaksi.
Olkaamme ylpeä Korpelan Voimasta ja sen lahjoittamasta palvelukoknaisuudesta josta saame liki talkoo hinnalla edullista ja varmaa sähköä käyttöömme.
Korpelan Voiman tuloskuntoisuus paranee yhä parempaan suoritukseen ja jakaa kunnille, asiakkaille ja isänmaalle hyvinvointia sekä turvallisuutta.
Voi tätä tyhmyyden määrää
Mutta niin totta!
Nykyinen Korpelan Voima on ihan hyvä työpaikka. Johtoa on nyt kahdesti uudistettu ja johtamisjärjestelmä kunnossa ja strategiaa on muotoiltu nykyiseen maailmantilanteeseen sopivaksi.
Juuri näin ja taloudellinen tulos on kääntynyt voitollisesti.
Mites tämä?
"Olkaamme ylpeä Korpelan Voimasta ja sen lahjoittamasta palvelukoknaisuudesta josta saame liki talkoo hinnalla edullista ja varmaa sähköä käyttöömme.
Korpelan Voiman tuloskuntoisuus paranee yhä parempaan suoritukseen ja jakaa kunnille, asiakkaille ja isänmaalle hyvinvointia sekä turvallisuutta."
Oletteko muistaneet lahjoittaa palvelukokonaisuutta ja jakaa hyvinvointia? 😂
KV hallituksen viestintä on laittanut oikein ison vaihteen päälle, nyt jaetaan hyvinvointia ja turvallisuutta isänmaalle 🤣 hyvä esimerkki oli se Lohtajan tapaus. Samalla voidaan unohtaa hyvinvointialueet ja NATO, onhan meillä KV 🤣 Tässä lähihoitajan lausunnossa tiivistyy se mikä kunnallispolitiikassa on vialla: Viisaat ei lähde näihin hommiin ja tyhmät sitten luulee olevansa viisaita kun on päästetty päättämään
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🍒 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://www.ero4.fun/hot2024
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Koululla jatkunutta jo useita vuosia, äiti ohjaa ja aina se oma lapsonen tulee töihin.
Muilta tuskin edes kysytään.
Kuulemma jos on rehtori ja lapsi vielä valtuutettu, ihan normi käytäntö.
Liekkö eturistiriita, ja äippä vielä valittaa omista hakemuksistaa jos ei ole tullut valituksi, lisäksi vielä tekstaripalstalla paikallislehdessä mainostaa.
Vain kannuksessa mahdollista
Pitäisikö sinne löytää joku joka osaa ja hallitsee hinnoittelun ja laskutuksen?