Kohta saadaan ostaa hallituksen leikkausten takia Alkosta sitä sota ajan tuotetta nimittäin leikattua konjakkia. Etiketissä komeilee Petteri ja Riikka. Tietenkin saksilogolla varustettuna.
Uusi konjakki laatu tulee
7
329
Vastaukset
- Anonyymi
Yhen tähen jallua! Oikein erinomainen valinta, pullo pari menee lauantai-iltana mukavasti siinä saunan ja loton välissä
- Anonyymi
Jallu on on ihan hyvä köyhän miehen konjakki. Voi että se varsinkin pakkasella syön alaa lämmittää kun kurasee ryypyt. Ennen oli aina taviverkoilla mukana, jotta sai korauttaa lämmike ryypyt. Eikä kelkoilla kulettaessa niin palellutkaan. Silloin reilu 30 vuotta sitten oli jopa suositus, että kelkalla körötellessä( Ockelbo Porolla) pitää olla lämmikettä povessa mitä ottaa.
- Anonyymi
Kyllä oikein kunnolla jallusta kun nauttii, niin tuntuu munaskuissa asti.
Mutta ei sentään talviverkoilla... - Anonyymi
Tähänkin asti on Kainuun katajainen kansa nauttinut konjakkinsa leikattuna Jalluna. Kuinkahan vähän sitä konua siinä viinassa sitten onkaan kun Petteri ja Riikka pääsee totetuttamaan itseään oikein kunnolla. Liekö alkoholiakaan jäljellä.
- Anonyymi
Pitää tehä niin kuin alta 18v kun aloitteli poikien kanssa parilla kaljapullolla juopottelua, että kun otti, piti näytellä humalaista, nykyisin kun ottaa, pitää näytellä selvää.
- Anonyymi
Nyt olikin niin hyvä aloitus tai perinteisen tyhmä joita täällä kylällä näytetään viljelevän joka asiassa. Tästäkin ulostuksesta puuttui enää mihin mennään nauramaan.
- Anonyymi
Kaikki ei ymmärrä huummoria. Mieluiten ruikutetaan moottorikelkkailusta.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa6516933Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?414644HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa2972647- 1351928
Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1321559Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon3961512- 151409
Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä
Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E101293Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki191075mahdollista, että olet ollut iltavuorossa
Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k91022