Las Vegasin perheen UFO video kokonaisuudessaan

Anonyymi-ap

Yhdysvalloissa Las Vegasissa vuosi sitten huomiota herättänyt tapaukseen liittyi perheen tallentama video jota ei näytetty uutiskanavilla. Videon voi katsoa tubettaja ChaosMooglen kanavalla, nimeltä "UFO LANDS in Las Vegas FULL STORY! Aliens, A Missing Family, a MAJOR Cover Up".

Yhdysvaltalainen "NewsNation" kanava palkkasi tutkijan analysoimaan videota. Tutkijan mielipiteen siitä voi kuulla NewsNationin YouTube kanavalta videolla "Evidence expert examines Las Vegas 'UFO video' one year later | Banfield"

8

340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tuon NewsNation kanavan video on täällä:

      Evidence expert examines Las Vegas 'UFO video' one year later | Banfield

      https://youtu.be/HxaToM9CTi4

    • Anonyymi

      Vuosi tapauksen jälkeen yksi perheen lapsista kertoo että tapauksen jälkeen heidän talossaan on tapahtunut joitain paranormaaleja tapauksia

      UFO mystery: Las Vegas 'nonhuman' encounter was 'traumatizing,' teen says | Banfield

      https://youtu.be/jWvALHiDTzo

      • Anonyymi

        Se video jossa se nuori sanoo että tapauksen jälkeen on tapahtunut yliluonnollisia asioita, on kylläkin tämä:

        UFO mystery: Las Vegas teen says paranormal events followed 'nonhuman' encounter | Banfield
        https://youtu.be/Y8qAuljBL38


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se video jossa se nuori sanoo että tapauksen jälkeen on tapahtunut yliluonnollisia asioita, on kylläkin tämä:

        UFO mystery: Las Vegas teen says paranormal events followed 'nonhuman' encounter | Banfield
        https://youtu.be/Y8qAuljBL38

        Yleensä jokaisessa tapauksessa jossa ihmiset väittävät keskustelleensa enkeleiden kanssa, se keskustelu on ollut jotenkin telepaattista. Samoin kuin niissä tapauksissa joissa joku on väittänyt keskustelleensa ulkoavaruuden muukalaisten kanssa. Niillä on molemmilla samanlaisia telepaattisia kykyjä, heidän kertomansa tarina vain on erilainen.

        Siitä riippumatta näyttäytyvätkö nuo oliot ihmisille ulkoavaruuden muukalaisina vaiko enkeleinä, heillä on vain yksi tarkoitus: eksyttää ihmisiä pois Jumalasta.

        Koska 'misery loves company'. Tai että pahoinvoinnissa on kivempi jos muutkin voivat pahoin. Nuo oliot nimittäin laittoivat itse itsensä tuohon tilanteeseensa eivätkä halua olla ainoita joille lopulta käy huonosti.

        Ja tuosta syystä nuo oliot lopulta saavat ihmiskunnan lopulta sotimaan Jumalaa vastaan. Raamatun Ilmestyskirjassa "lohikäärme" on noiden olioiden oma "ryhmittymä" ja sen kirjan 16. luvun jakeiden 13-16 mukaan:

        Minä näin kolme hengen vaikutuksesta syntynyttä epäpuhdasta ilmausta, jotka näyttivät sammakoilta, ja ne tulivat lohikäärmeen suusta, pedon suusta ja väärän profeetan suusta. Ne ovat demoneista lähtöisin olevia ilmauksia, ja ne tekevät ihmeitä ja lähtevät koko asutun maan kuninkaiden luo kokoamaan heidät Jumalan, Kaikkivaltiaan, suuren päivän sotaan.

        ”Minä tulen kuin varas. Onnellinen on se, joka pysyy valveilla ja säilyttää päällysvaatteensa, niin ettei hän kulkisi alastomana eikä hänen häpeällistä tilaansa nähtäisi.”

        Ne kokosivat heidät paikkaan, jonka nimi on hepreaksi Harmageddon.


    • Anonyymi

      Obamahan sanoi myös yhdessä haastattelussa että näissä asioissa on sellaisia osia joista hän ei voi puhua julkisesti, "on air"

      https://x.com/blakemecakes/status/1394629351698731013

      • Anonyymi

        NASA ja Yhdysvaltain johtavat tahot eivät julkisesti tuollaisista halua puhua koska ne ovat henkimaailman juttuja. Ufot ovat demonien temppuja ja kristitytkään johtajat eivät halua sitä sanoa julkisesti.

        Yksi syy tähän on varmaankin johtajien poliittiset vastustajat jotka tekisivät sellaisista sanomisista aseen.


    • Anonyymi

      😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

      🍑 K­u­u­m­­­a­­­t­­­ ­­­t­­­y­­­t­­ö­t­­­ ­o­­­d­o­­­t­­­t­­­a­­­v­­­­­­a­­­t­ ­­s­­­i­­­n­­­u­­­a­ -> https://wbze.de/sexygirls?18380612

      🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      25
      3770
    2. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      542
      2762
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      53
      2290
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      212
      2261
    5. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1799
    6. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1540
    7. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      53
      1512
    8. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1399
    9. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      62
      1261
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1204
    Aihe