S Marketin parkkipaikalla on ahdasta ja pienet ruudut. Isoja pakettiautoja pysäköidään ruutuihin ylittäen niiden rajat. Tieliikennelain mukaan auton on mahduttava ruutuun. Jos ei mahdu niin virhemaksun paikka. Pysäköinninvalvoja nostaa palkkaa mutta ei käy sakottamassa väärin pysäköijiä. Pelastuslaitoksen iso ambulanssi parkkeeraa aamupäivisin paraatipaikalle vieden monta pysäköintipaikkaa.
Kun perustetaan virka niin jonkun olisi katsottava perään, että hommat hoituisi.
Kun perustetaan virka niin jonkun olisi katsottava perään, että hommat hoituisi.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vaihda kauppaakooksi
Ihan sama kauppa koossa. Parkkiruudut vielä pienempiä.
Juopot ajavat autonsa Koossa oven eteen ja tukkivat sisäänkäynnin, jotta saisivat päivittäiseen viinanhimoonsa lääkettä, kun muuhun eivät pysty.
S Marketin invaparkissa punainen mersu ja sähköinen, valkoinen Nissan. Kummassakaan ei ollut invakorttia tuulilasissa. Vaivaiset älköön vaivautuko S Markettiin ja missä pysäköinninvalvoja.
Kaupat on luokiteltu yksityisiksi piha-alueiksi, liekkö pysäköinninvalvojalla oikeuksia puuttua näihin - sillä ei voi puuttua edes siihen, että yksityisten taloyhtiöiden pihalla parkeerataan kuin pullopersesiat.
Mutta se on totta, että Suonenjoella ajavien ei parane mennä tuonne ns. suureen maailmaan ilman varoituskolmiot "Olen Suonenjoelta"