Kun laitan elokuvan (netistä imuroitu) pyörimään bsPlayerillä niin ruutuun tulee teksti "DirectShow must be installed" ja leffa ei ala pyörimään. päätin sitten kokeilla asentaa DirectX 9:n, mutta asennuksen aivan loppuhetkillä tulee error-laatikko, jossa lukee windows is unable to register ja sit jotain koodikieltä...mikä avuks? paljon hyvi leffoja odottamassa kattomistaan! APUA!
sama on myös muitten codec:ien kanssa!
sama on myös muitten codec:ien kanssa!
Vastaukset 2
Vanhimmat
BsPlayer uudestaan.
Kannatta asentaa Bs Plaer:n uusin 1.22 versio tuosta osoitteesta: http://www.bsplayer.org/index.php?p=download&PHPSESSID=a203dfd163dbe5567aa414ff1d62592b
Oletko kokeillut leffojen katsomista jollakin muulla ohjelmalla kuten esim: Windows Media Player:llä?
on kokeiltu uutta BsPlayerii ja mediaplayerii. se vaan sanoo, et directshow not installed ja sit ku sitä yrittää laittaa niin unable to register!
ÄÄÄRSYYY!!